Aktualność Porady Pracodawcy

Ludzka twarz rekrutacji – kto czeka na twoje CV w firmach Nowej Pracy?

Żeby dostać pracę trzeba przejść przez „proces rekrutacyjny”. Proces? Brzmi groźnie. A do tego najczęściej nasz pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą to wysłanie CV do obcej osoby, ukrytej po drugiej stronie ekranu. Większość ubiegających się o pracę nie zna osób, które odbierają dokumenty, a często e-maila wysyłamy na adres, który nawet nie jest imienny, jak np. praca@nazwax.pl.

Kto się „czai” po drugiej stronie internetu?

Firmę najczęściej dopiero poznajemy i nie kojarzymy pracujących w niej ludzi, a już na pewno nie wszystkich. Wiemy za to jedno – chcemy dobrze wypaść i dostać tę pracę, nawet jeśli się na nią nie zdecydujemy. Szacuje się, że spotkanie z rekruterem stresuje ponad 90% kandydatów. Zastanawiałeś się kiedyś, do kogo trafi Twoja aplikacja? Czy jest Ci przychylny, a może ma długie kły?

Kim jest rekruter Nowa Praca Nowa Sól

Kim jest rekruter i jaka jest jego rola?

Często zapominamy, że rekruter to tak naprawdę nasz pomocnik. To osoba, która jest naszym sprzymierzeńcem! Jego rolą jest bowiem pomóc swojej firmie znaleźć właściwego kandydata na stanowisko, a później wprowadzić go do organizacji. Jeśli więc tylko masz kwalifikacje czy predyspozycje do danej pracy, to zachęcamy zacząć od pozytywnego nastawienia. I właśnie rozpoczynamy serię artykułów, którymi postaramy się w tym pomóc.

Nie bez przyczyny mówi się, że najbardziej lękamy się nieznanego, zatem oswoimy Cię z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację w firmach Nowej Pracy. Przedstawimy Ci, kimś są i co o swojej pracy myślą. Pokażemy kto, w firmach zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca, czeka na kandydatów do pracy, odbiera e-maile i zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną.


Przeczytaj także: Jak odpowiedzieć na ofertę pracy 


Zapraszamy co drugi czwartek

Startujemy za tydzień, a potem co drugi czwartek, w kolejnych artykułach, będziemy przedstawiać Wam sylwetki osób, które odbierają wasze CV. I tym razem to my ich przepytamy. 🙂 Dowiemy się między innymi, jak sami trafili do swojej firmy, za co ją lubią i dlaczego polecają swojego pracodawcę.

Sprawdzimy, czy ten „proces” musi być faktycznie taki straszny, jak nasze obawy go malują, a na pewno nadamy mu ludzką, prawdziwą twarz.

ludzka twarz rekrutacji Nowa Sól Nowa Praca

Przypominamy firmy, zrzeszone w inicjatywie Nowa Praca:

Alumetal
JOST
Mazel
NORD
Nowavent

Działy personalne, które odpowiadają w firmach między innymi za rekrutację, należą do najbardziej sfeminizowanych w Polsce. Czy tak będzie w przypadku firm z Nowej Pracy? Uchylimy rąbka tajemnicy już w kolejny czwartek!


Przeczytaj także: Etapy procesu rekrutacji


 


Tagi
Czytaj więcej