Aktualność Porady Pracodawcy

Ludzka twarz rekrutacji. Kto w JOST czyta Twoje CV?

Ponad 90% kandydatów stresuje się rekrutacją. Żeby oswoić nieznane, zapraszamy na wywiady z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację w firmach zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca. Dziś przedstawiamy i rozmawiamy z przedstawicielką firmy JOST.

Żeby dostać pracę trzeba przejść przez „proces rekrutacyjny”, co może brzmieć groźnie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, kto jest po drugiej stronie ekranu, gdy wysyłasz swoje dokumenty – to jest lektura dla Ciebie! W cyklu „Ludzka twarz rekrutacji” porozmawiamy i dowiemy się, kim są, i co o swojej pracy myślą osoby odpowiedzialne za rekrutację w firmach Nowej Pracy. Przybliżamy, kto czeka na kandydatów do pracy i kogo spotkasz na rozmowie kwalifikacyjnej. Zapraszamy do lektury – na pierwszy ogień reprezentantka firmy JOST.

FIRMA: JOST

Rekrutacja w JOST. Kto czeka na Twoje CV? Ludzka twarz rekrutacji

Kto czeka na Twoje CV:
Katarzyna, Kierownik Działu Personalnego

Jak Pani trafiła do firmy?

To było bardzo dawno temu. Taki zwyczajny – niezwyczajny początek. Otrzymałam telefon
i propozycję spotkania. Po jakimś czasie od spotkania kolejny telefon, tym razem z ofertą współpracy, na którą się zdecydowałam.
W dosyć szczególnych okolicznościach, ponieważ spodziewałam się akurat wtedy dziecka. Zdecydowaliśmy, że spróbujemy. Sprawy dobrze się potoczyły i jestem z JOST od blisko 13 lat.

Za co lubi Pani swoją pracę?

Mam przyjemność zajmować się różnymi obszarami personalnymi, a rekrutacja jest jednym z nich. Bardzo cenię tę różnorodność i zmienność w pracy. Do tego połączoną jest z decyzyjnością. Mam możliwość poszukiwania i wdrażania rozwiązań, których potrzebujemy w zależności od tego, w którym miejscu jako organizacja jesteśmy. To dla mnie idealne warunki. Najmocniejszym argumentem w mojej pracy są jednak ludzie wokół. To moja największa motywacja. Z ludźmi i dla ludzi pracuję.

Czy jest coś, co Panią zaskakuje w pracy rekrutera?

W rozmowach i w ogóle w kontakcie z kandydatami wciąż coś mnie zaskakuje. To absolutnie fascynujący kawałek pracy. Każdy człowiek to niepowtarzalna historia, którą mam okazję w jakimś stopniu poznać.

Bycie rekruterem to dla mnie ogromny przywilej, ale i odpowiedzialność. Na przykład, by mimo różnych trudności utrzymywać uważność i zaciekawienie w każdej rozmowie. By zrozumieć motywacje i potrzeby kandydatów i sensownie dopytywać. A potem zestawiać z tym, co wiem o organizacji i jej potrzebach, czyli odpowiadać na pytanie na ile do siebie „pasujemy”.

Czy jest coś specyficznego w procesie rekrutacyjnym firmy?

W JOST pracujemy minimum w parach. To znaczy, że spotkasz u nas w procesie rekrutacyjnym przyszłego przełożonego i kogoś z działu personalnego. Nasze procesy oparte są o spotkania z ludźmi i wywiady. Niekiedy połączone z jakimś zadaniem, próbką pracy. Zwykle spotykamy się dwa razy: czasem od razu w zakładzie, a czasem pierwsza rozmowa jest online. Inwestujemy sporo czasu, by poznać kandydata.

Dlaczego JOST to dobry pracodawca? Dlaczego lubi tu Pani pracować?

Jest wiele powodów, dla których JOST to bardzo dobry pracodawca. Każdy z zatrudnionych na pewno podałby swój osobisty zestaw. Wiedzę czerpiemy z rozmów z pracownikami, ale też z ankiet badających satysfakcję. Analizując te dwa źródła, mogę powiedzieć, co zatrudnieni w JOST cenią szczególnie. Na pewno stabilne zatrudnienie i poszukiwanie korzystnych dla pracowników rozwiązań, także w trudnych czasach i sytuacjach. Potwierdził to np. okres pandemii czy szereg indywidualnych rozstrzygnięć, na które się decydujemy, gdy jest taka potrzeba. Przyjazne środowisko pracy, dobre relacje w zespołach – to na pewno nasza siła. Można się uczyć, można realizować ciekawe zadania i awansować. Mamy wielu pracowników, którzy do nas wracają. To ważny dowód, że warto z nami być.

Staramy się też ciągle poszerzać pakiet naszych benefitów – niedawno wprowadziliśmy aplikację do nauki języków obcych. Szczególną wartość przywiązujemy też do dbania o zdrowie naszych pracowników i ich kondycję fizyczną. Regularnie angażujemy się w różne akcje sportowe oraz charytatywne. To właśnie wtedy najlepiej widać siłę naszego zespołu.

Siedziba firmy JOST w Nowej Soli

Kogo w tej chwili szukacie najbardziej albo kogo będziecie szukać w najbliższych miesiącach?

Nie prowadzimy aktualnie masowej rekrutacji, ale warto zaglądać na bieżąco na naszą stronę kariery i media społecznościowe, w na portal NowaPraca.pl, bo na niej zawsze pojawiają się nasze oferty. Sytuacja bywa dynamiczna. Aktualnie w obszarze produkcji poszukujemy operatora wózka widłowego, a na obróbce mechanicznej operatora maszyn. Świeży temat to także doświadczona księgowa. Gorąco polecam lubiącym wyzwania w tym obszarze, bo praca z naszą główną księgową to prawdziwa przygoda. Tworzymy też nowe stanowisko – specjalisty od lean manufacturingu. Bardzo ciekawe dla kogoś, kto chciałby u nas odpowiadać za wdrażanie tej filozofii pracy. Na to stanowisko szukamy kogoś z wiedzą i doświadczeniem, który wie nie tylko co, ale i jak skutecznie wprowadzać

Dziękujemy za rozmowę!

Chcesz pracować w JOST?
Na Twoją aplikację czeka Katarzyna wraz z zespołem.


Tagi
Czytaj więcej