Aktualność Miasto

Mała książka – wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli zakwalifikowała się do kolejnej edycji programu „Mała Książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych czytelników?

Mała Książka – wielki człowiek

Tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek” ruszyła pełną parą. Jak podają organizatorzy, chęć udziału w projekcie zadeklarowało aż 6626 bibliotek, które posiadają oddziały dziecięce. To rekordowa liczba zgłoszeń, która stanowi aż 85% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Jakie są podstawowe cele? Realizowana z powodzeniem od 2018 roku przez Instytut Książki akcja przypomina o korzyściach codziennego czytania z dzieckiem oraz zachęca rodziców do wspólnego odwiedzania bibliotek.

Najmłodsi będą mogli w ten sposób rozpocząć przygodę z książką, wyrobić nawyk korzystania z biblioteki i nawiązać bliskie relacje z bibliotekarzami. Zaplanowane atrakcje mają przyciągnąć do placówek objętych programem nie tylko przedszkolaków, ale również ich bliskich, przyczyniając się tym samym do wzrostu czytelnictwa.


Przeczytaj również: Własna firma – start dla młodych


Wyprawka dla najmłodszych czytelników w Nowej Soli

Już od jesieni każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, otrzyma specjalny pakiet upominkowy:

  • książeczkę „Pierwsza czytanka dla…”, czyli zbiór utworów dziecięcych napisanych przez współczesnych i klasycznych pisarzy i poetów polskich;
  • poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Broszura informuje m.in. o znaczeniu literatury dla prawidłowego, zdrowego rozwoju dziecka oraz podsuwa kilka czytelniczych porad i inspiracji.

Bardzo ważnym elementem Wyprawki Czytelniczej jest też Karta Małego Czytelnika, w której dzieci mogą zbierać  specjalne naklejki. Otrzymają je za każdą wizytę w bibliotece zwieńczoną wypożyczeniem minimum jednej książeczki. Kolekcja dziesięciu wlepek zostanie nagrodzona imiennym dyplomem Małego Czytelnika.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/6626-bibliotek-w-projekcie-mala-ksiazka-wielki-czlowiek/


Tagi
Czytaj więcej