Pracodawcy Wydarzenia

Mazel i Nord na Targach Pracy UZ

W środę na Uniwersytecie Zielonogórskim odbywały się XVII Targi Pracy, w których wzięły udział dwie firmy zrzeszone w inicjatywie Nowa Praca - Mazel i Nord.

Cel targów

Targi Pracy organizowane są z myślą o studentach Uniwersytetu Zielonogórskiego i o ich karierze po studiach. Co roku różni pracodawcy mają okazję przygotować swoje stoiska i zachęcić młodzież do pracy u nich. Dla studentów to okazja na bliski kontakt z ciekawą firmą, której przedstawiciele mogą pomóc wskazać drogę kariery, zaproponować staż, a nawet pracę. W tym roku wydarzenie również przyciągnęło tłumy studentów szukających swojej szansy.


Przeczytaj również: XVII Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim


Mazel i Nord

Odwiedziliśmy Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim, żeby zobaczyć jakim zainteresowaniem cieszą się stanowiska firm Mazel i Nord. Piotr Goluda z Mazela widzi w studentach duży potencjał i chętnie przedstawia im ofertę pracy w firmie. Do pracy zachęcani byli głównie studenci kierunków technicznych, którzy potrafią zajmować się procesami przemysłowymi i automatyzacją. Jednak jak zaznacza Pan Piotr, Mazel stara się, żeby każdy pracownik znalazł coś dla siebie. O możliwościach pracy mówiła też Dagmara Tęsiorowska z Nord, który pojawia się na Targach regularnie. Firma cały czas się rozrasta, potrzebne są nowe osoby do pracy. Istnieje też możliwość odbycia stażu czy praktyki. Podobnie jak w Mazelu, Nord szuka głównie osób po studiach mechanicznych i elektrycznych.


Przeczytaj również: Mazel na Hannover Messe 2019Tagi
Czytaj więcej