Aktualność Pracodawcy

Mazel na konferencji „Energetyka przygraniczna – świat energii jutra”

W piątek, 19 listopada, odbyła się XVII edycja konferencji „Energetyka przygraniczna – świat energii jutra”. Jednym z uczestników wydarzenia była firma Mazel, która mogła wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa i przyszłości energetyki.

Mazel o bezpieczeństwie energetycznym

Przedstawiciele świata biznesu, nauki i samorządu spotkali się w zeszłym tygodniu na konferencji „Energetyka przygraniczna – świat energii jutra” organizowanej przez Uniwersytet Zielonogórski oraz Lubuskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Energetyki. To ważne wydarzenie dla całego regionu, które przybliża aktualne problemy i wzywania energetyki. Wiele miejsca poświęcono m.in. ekologicznym projektom energetycznym, nowoczesnej dystrybucji energii, inteligentnemu oświetleniu dla miast i gmin, elektromobilności oraz rozwojowi fotowoltaiki w kraju i województwie.

Ale to nie wszystko. Jednym z referentów był również Robert Głowacki, Zastępca Dyrektora ds. Operacyjnych w firmie Mazel, który poruszył kwestię bezpieczeństwa energetycznego Zachodniej Polski. Tematem jego wystąpienia były „Oczekiwania inwestorów dotyczące dostawy energii elektrycznej w Zachodniej Polsce”.

Energetyka przygraniczna - świat energii jutra


Przeczytaj również: Mazel jednym z partnerów obchodów 30-lecia OPZL


„Energetyka przygraniczna – świat energii jutra”

Jak przebiegała konferencja? Na samym początku wszyscy uczestnicy mogli wypić gorącą kawę i obejrzeć promocyjne stoiska członków wspierających LTnRRE oraz sponsorów wydarzenia. Następnie w ramach wprowadzenia Herbert Leopold Gabryś, były Wiceminister Przemysłu odpowiedzialny za energetykę, dokonał podsumowania minionych trzech kwartałów elektroenergetyki w Polsce.

Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tematem czterech sesji były kolejno: „Przyszłościowe (i rozwojowe) instalacje wytwarzania i konsumpcji energii elektrycznej”, „Przyszłość dystrybucji energii”, „Możliwości finansowania ekologicznych projektów energetycznych” oraz „Bezpieczeństwo energetyczne Zachodniej Polski”. Ostatnią godzinę poświęcono natomiast ciekawej debacie dotyczącej wszystkich poruszanych zagadnień.

Wydarzenie odbyło się na terenie Filii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie i trwało od 9:00 do 16:20.

Źródło fotografii: lubuskaenergetyka.pl

Program konferencji: infoserwis.uz.zgora.pl


Tagi
Czytaj więcej