Aktualność Pracodawcy

Mazel na Kongresie Gospodarczym 2021

Kongres Gospodarczy 2021

Przedstawiciele świata gospodarki, nauki i samorządu spotkali się w zeszłym tygodniu na trzydniowym Kongresie Gospodarczym organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Celem wydarzenia było promowanie kluczowych branż regionu lubuskiego. Paneliści z całej Polski brali udział w debatach poświęconych elektromobilności, winiarstwu czy innowacjom w przemyśle.

Agenda Kongresu Gospodarczego była podzielona na trzy dni, podczas których uczestnicy wydarzenia mieli okazję odwiedzić ważne dla rozwoju województwa lubuskiego miejsca. Gościem honorowym Kongresu była Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska.


Przeczytaj również: Mazel dziękuje swoim pracownikom


Zielona energia i technologia kosmiczna

Głównymi tematami rozmów podczas Kongresu Gospodarczego były fundusze unijne na lata 2021-2027 oraz nowe perspektywy dla regionu. Kluczowe były dyskusje nad powstający Park Technologii Kosmicznych z laboratiorami zajmującymi się nowoczesną medycyną oraz robotyką, a także energią odnawialną i możliowościami dla przedsiębiorców. Ciekawy okazał się także panel o bio winiarstwie i jego przyszłości.

Na zakończenie Kongresu Gospodarczego uczestnicy podjęli temat starupów, ich ekosystemu i myślenia projektowego.

Partnerami Kongresu byli:

  • Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej obchodząca 30 lecie istnienia
  • LOIWA – Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku
  • CEO – Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie
  • Bank Gospodarstwa Krajowego – Oddział Lubuski
  • PNT UZ – Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Przeczytaj również: Miłe upominki w Mazelu z okazji Dnia Chłopaka


Swój udział w Kongresie Gospodarczym miała także jedna z firm zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca. Firma Mazel wzięła udział w Kongresie Gospodarczym nie tylko jako uczestnik, ale także jako sponsor wydarzenia. Przy okazji forum, swoje trzydziestolecie świętowała Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.


Tagi
Czytaj więcej