Aktualność Pracodawcy

Mazel na Kongresie Gospodarczym 2021

Kongres Gospodarczy 2021

Przedstawiciele świata gospodarki, nauki i samorządu spotkali się w zeszłym tygodniu na trzydniowym Kongresie Gospodarczym organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Celem wydarzenia było promowanie kluczowych branż regionu lubuskiego. Paneliści z całej Polski brali udział w debatach poświęconych elektromobilności, winiarstwu czy innowacjom w przemyśle.

Agenda Kongresu Gospodarczego była podzielona na trzy dni, podczas których uczestnicy wydarzenia mieli okazję odwiedzić ważne dla rozwoju województwa lubuskiego miejsca. Gościem honorowym Kongresu była Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska.


Przeczytaj również: Mazel dziękuje swoim pracownikom


Zielona energia i technologia kosmiczna

Głównymi tematami rozmów podczas Kongresu Gospodarczego były fundusze unijne na lata 2021-2027 oraz nowe perspektywy dla regionu. Kluczowe były dyskusje nad powstający Park Technologii Kosmicznych z laboratiorami zajmującymi się nowoczesną medycyną oraz robotyką, a także energią odnawialną i możliowościami dla przedsiębiorców. Ciekawy okazał się także panel o bio winiarstwie i jego przyszłości.

Na zakończenie Kongresu Gospodarczego uczestnicy podjęli temat starupów, ich ekosystemu i myślenia projektowego.

Partnerami Kongresu byli:

  • Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej obchodząca 30 lecie istnienia
  • LOIWA – Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku
  • CEO – Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie
  • Bank Gospodarstwa Krajowego – Oddział Lubuski
  • PNT UZ – Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Przeczytaj również: Miłe upominki w Mazelu z okazji Dnia Chłopaka


Swój udział w Kongresie Gospodarczym miała także jedna z firm zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca. Firma Mazel wzięła udział w Kongresie Gospodarczym nie tylko jako uczestnik, ale także jako sponsor wydarzenia. Przy okazji forum, swoje trzydziestolecie świętowała Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.