Aktualność Pracodawcy

Mazel pomaga Ochotniczej Straży Pożarnej w Stypułowie

Strażacy ze Stypułowa zbierają na wyposażenie swojego nowego wozu. Zobacz, jak można ich wesprzeć i która z firm z inicjatywy Nowa Praca dołożyła swoją cegiełkę.

Nowe auto dla strażaków

Pod koniec roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stypułowie będą mieli prawdziwy powód do dumy. Do ich jednostki zawita nowe auto, którym będą mogli wyruszać na akcje. Dzielnym ochotnikom marzy się nowoczesny Man – wóz będzie kosztować ponad 800 tysięcy złotych. Skąd fundusze na taki wydatek? Możemy mówić o dużym szczęściu i zaradności strażaków ze Stypułowa! Ochotnicy napisali wniosek o dofinansowanie i otrzymali pozytywną odpowiedź! To jedna z ośmiu jednostek w województwie lubuskim, która otrzyma nowe auto.


Przeczytaj również: „Logiczny przedszkolak”. Zajęcia z ekonomii w nowosolskich przedszkolach


Potrzeba 50 tysięcy złotych

Chociaż możemy cieszyć się na myśl o nowym wozie strażackim, jest jeden szkopuł. Pieniędzy z dofinansowania wystarczy jedynie na gołe nadwozie – auto muszą wyposażyć samodzielnie. Właśnie dlatego zorganizowali zbiórkę złomu, dzięki której zdobędą potrzebne środki. Złom można przywozić do remizy lub skontaktować się ze strażakami i poprosić o odbiór ze wskazanego miejsca.

W akcji wzięła udział również firma Mazel, która postanowiła przekazać strażakom niepotrzebne zalegające metalowe części. Cały czas można wspomóc Ochotniczą Straż Pożarną w Stypułowie – wystarczy skontaktować się z jednostką telefonicznie lub przez ich profil na Facebooku.

 


Tagi
Czytaj więcej