Aktualność Miasto

McDonald’s w Nowej Soli?

Projekt uchwały krajobrazowej, która zakłada pozbycie się chaotycznych reklam z centrum miasta była możliwością do zapytań i opinii ze strony przedsiębiorców i mieszkańców. Z tej okazji skorzystała restauracja McDonald's.

Czy powstanie McDonald’s w Nowej Soli?

Popularna sieć fast-foodów zainteresowała się Nową Solą. Wszystko zaczęło się od projektu uchwały krajobrazowej, która pojawiła się w czerwcu na stronie miasta. Projekt dotyczy zmian prezentowania szyldów i reklam w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą zapoznać się z dokumentem i zgłaszać swoje opinie i uwagi. Jak podaje Tygodnik Krąg, do miasta wpłynęły dwie, w tym jedna od McDonald’s. Czy to oznacza, że restauracja powstanie w Nowej Soli?


Przeczytaj również: Elektroniczne tablice na przystankach w Nowej Soli


McDonald’s zainteresowany Nową Solą

Do miasta wpłynęło zapytanie odnośnie logo, które używa McDonald’s – czy będzie ono mieścić się w ramach ustaleń dotyczących ustawy krajobrazowej. Założeniem samej uchwały jest to, aby reklamy znajdujące się w obrębie miasta były estetyczne, współgrały z architekturą miejską. Dzięki takim zabiegom ma poprawić się wygląd budynków, a z ogrodzeń zniknąć banery reklamowe. Samo zapytanie nie oznacza jednak, że na dniach McDonald’s powstanie w Nowej Soli, ale manager restauracji potwierdza, że Nowa Sól jest na liście miast, którymi się interesują.


Przeczytaj również: Demontują tory. Powstaje ścieżka rowerowaTagi
Czytaj więcej