Miasto Wydarzenia

Milion swingów dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest pokazanie wsparcia i zrozumienia dla osób cierpiących na autyzm i ich rodzin. Nowosolanie także zdecydowali się pomagać.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Bardzo często słyszymy o autyzmie, jednak nie mamy dokładnego pojęcia z czym wiąże się dana choroba. Dlatego właśnie ONZ postanowiło ustanowić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ta przypadłość charakteryzuje się zaburzeniami mowy, nieprawidłowymi interakcjami społecznymi, nieumiejętnym wyrażaniem emocji, przywiązanie, do rutyny. To wszystko prowadzi do odizolowania od świata zewnętrznego i ograniczenia kontaktu z innymi ludźmi. Na autyzm cierpi 1 na 150 osób, a świadomość społeczna jest wciąż niewielka.


Przeczytaj również: Biegać Każdy Może dla każdego!


Milion swingów dla autyzmu

Milion swingów dla autyzmu to akcja, która pierwszy raz miała miejsce w 2014 roku, a jej pomysłodawcą jest zielonogórzanin Marcin Kil, instruktor Strong First Polska. Swingi to wymachy z kettleballem. W zeszłym roku uczestnicy zrobili ich ponad 560 tysięcy! Co roku do Zielonej Góry dołączają kolejne miasta, w tym Nowa Sól. Na udział w tegorocznej edycji zgodził się nawet prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz. Pieniądze zebrane podczas Miliona Swingów zostaną przeznaczone na hostel dla osób z autyzmem. Wydarzenie odbywało się w siedzibie klubu CNS przy ul. Długiej.


Przeczytaj również: JOST zbiera na tomograf.


Źródło zdjęcia: Urząd Miejski w Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej