Miasto Wydarzenia

Minifestyn na zakończenie wakacji

Na zakończenie wakacji Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli przy wsparciu innych podmiotów organizuje minifestyn dla dzieci.

„Nie trać formy przez cały rok szkolny”

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowej Soli i Pełnomocnikiem ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Urzędzie Miasta Nowa Sól zapraszają dzieci na festyn „Nie trać formy przez cały rok szkolny”. W programie wydarzenia znajdziemy miedzy innymi zajęcia z prawidłowego pakowania plecaka szkolnego, przygotowywania zdrowego śniadania, higieny osobistej czy aktywności sportowej. Warsztaty edukacyjne to oczywiście nie wszystko. Dla dzieci przygotowano także konkursy i zabawy z nagrodami.


Przeczytaj również: Food Trucki i akcja charytatywna


Festyn dla każdego

Tak naprawdę festyn organizowany jest z myślą o wszystkich członkach rodziny, nie tylko tych najmłodszych. Podczas wydarzenia będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom tkanki tłuszczowej oraz BMI, a także poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Impreza kierowana jest także do rodziców – będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o zdrowym żywieniu dzieci czy zdrowym stylu życia całej rodziny. Festyn odbędzie się w czwartek 29 sierpnia w godz. 14.00 – 17.00 w Ogrodzie Sztuk.

 


Tagi
Czytaj więcej