Aktualność Pracodawcy

Młodzież w Nowavent – to już tradycja!

Rozwój zainteresowań i pomoc w odnalezieniu ścieżki zawodowej to główny cel wakacyjnego programu dla młodzieży organizowanego w Nowavent. Poznaj jego szczegóły.

W jakim kierunku się rozwijać?

To pytanie bardzo często zadają sobie nastoletni uczniowie szkół stojący przed wyborem ścieżki zawodowej. Ogólniak, technikum czy zawodówka? Iść na studia czy zdobywać doświadczenie i robić praktyczne kursy? Pomocne w podjęciu trudnych decyzji mogą być wszelkiego rodzaju praktyki i staże w firmach. To dobra okazja, by chociaż trochę poznać swoją potencjalną drogę zawodową i próbować całkiem nowych rzeczy.


Przeczytaj również: Praktykancie, eksperymentuj!


Wakacyjna praca

Różnego rodzaju doświadczenia i umiejętności to plus, który nie tylko dobrze wygląda w CV, ale często przydaje się także w życiu codziennym. Jak ważne jest zdobywanie kompetencji wie doskonale firma Nowavent, która od kilku lat zaprasza dzieci swoich pracowników do pracy w okresie wakacyjnym.

Korzyści? Młodzież zarabia swoje własne pieniądze, poznaje zagadnienia z obszarów technicznych i uczy się funkcjonowania w dużym zakładzie produkcyjnym. Takie wakacyjne obowiązki to szansa nie tylko dla osób wiążących swoją przyszłość z branżą produkcyjną. To także nauka pracy zespołowej, sprawnej komunikacji i szybkiej reakcji na pojawiające się wyzwania.


Przeczytaj również: Piknik rodzinny w Nowavent


Popularność wśród młodzieży

Wakacyjna praca dla dzieci pracowników Nowavent to już firmowa tradycja. Co roku kilkunastu uczniów ma możliwość spędzić swoją letnią przerwę właśnie w nowosolskim zakładzie. To, co cieszy najbardziej to fakt, że młodzież chętnie wraca do Nowavent — niektóre osoby zdecydowały się na wakacyjną pracę już po raz kolejny. Chociaż ich zadania to proste prace manualne na obszarze produkcyjnym, okazji do nauki jest naprawdę wiele.

Firma już teraz przygotowuje się do przyszłorocznego programu wakacyjnego. Niewykluczone, że projekt zostanie rozszerzony i będzie skierowany nie tylko do dzieci pracowników Nowavent, a także do pozostałej młodzieży z Nowej Soli i okolic.

Sprawdź oferty pracy w Nowavent w Nowej Soli → 


Tagi
Czytaj więcej