Aktualność Miasto

Mural przy Głowackiego już jest!

Ten temat wracał do nas wielokrotnie, ale już oficjalnie możemy to napisać - mural na ścianie jednej z nowosolskich kamienicy cieszy oko!

Było ciężko!

Nie piszemy tu o samym wykonaniu projektu, a o znalezieniu na niego pomysłu i wykonawcy. W lutym 2019 roku miasto Nowa Sól ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie budynku przy ulicy Wspólnot Głowackiego 3 i Wojska Polskiego 8. Na przedsięwzięcie planowano wydać 60 tysięcy złotych, a sam obraz miał mieć powierzchnię aż 600 metrów kwadratowych. W pierwszym konkursie nie wyłoniono zwycięzcy – proponowane prace nie przypadły komisji do gustu. Dopiero drugi konkurs wyłonił zwycięzcę z nowym projektem.


Przeczytaj również: Mamy już projekt na mural!


Mural cieszy mieszkańców

Mural projektu zielonogórskiego artysty, Jakuba Bitki, jest już oficjalnie skończony i może być podziwiany przez nowosolan. Puste ściany kamienicy zostały ozdobione pięknymi obrazami, które przywodzą na myśl wcale nie tak odległe wspomnienia z Nowej Soli – są dzieci bawiące się na trzepaku, mała parka przy starej pompie wodnej czy nawiązanie do wyglądu budynków. W komentarzach zamieszczanych na profilu Urzędu Miasta Nowa Sól, mieszkańcy zachwycają się nowym muralem i doceniają pracę artysty oraz jego ekipy.

Ciekawi jak wygląda nowe miejsce w mieście? Zapraszamy do obejrzenia galerii. Zdjęcia pochodzą z profilu Nowa Sól na portalu Facebook.


Tagi
Czytaj więcej