Aktualność Miasto

Nabór do Dziennego Domu „Senior+”

Miasto Nowa Sól i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Soli zachęcają do wzięcia udziału w naborze do Dziennego Domu Senior+.

Okazja dla samodzielnych seniorów

Celem programu tworzonego przez Nową Sól i nowosolski ośrodek pomocy społecznej jest aktywizacja osób po 60 roku życia oraz polepszenie ich funkcjonowania. To szansa dla osób samotnych, które nie wymagają stałej opieki, a chcą przyjemnie spędzać czas w gronie rówieśników. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje dla seniorów wiele atrakcji i zajęć rozwojowych. W ramach programu oferowany jest ośmiogodzinny pobyt w ośrodku oraz ciepły posiłek.

Wykwalifikowana kadra będzie czuwać nad seniorami podczas zajęć:

  • pseudoedukacyjnych,
  • sportowo-rekreacyjnych,
  • plastycznych,
  • muzycznych,
  • integracyjnych.

Dla osób starszych biorących udział w programie przygotowane będą także ćwiczenia pamięci, konsultacje prozdrowotne czy wycieczki. Jak ważne może być taki pobyt w Domu Dziennym dla seniorów? To szansa na wyjście z domu, rozmowę z innymi ludźmi i zajęcie myśli. Warto wiedzieć, że osoby w wieku emerytalnym stanowią ponad 20% wszystkich leczonych z powodu depresji! Depresja u osób powyżej 60 roku życia występuje bardzo często i niestety równie często pozostaje nierozpoznana i nieleczona. W kolejnych latach ten odsetek może wzrastać ze względu na starzenie się społeczeństwa. Szczególnie mocno narażeni są seniorzy, którzy nie wychodzą z domu przez pandemię.


Przeczytaj również: Uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych: staż i bon stażowy


Jak zgłosić osobę starszą do programu?

Nabór do Domu Dziennego Senior+ przy ulicy Kasprowicza 12 trwać będzie od 2 do 12 marca. Przyjęcie do domu następuje na podstawie wniosku oraz zaświadczenia lekarskiego. Dokumenty można składać od 1.00 do 14.00 bezpośrednio w siedzibie Dziennego Domu Senior+ przy ulicy Kasprowicza 12 w Nowej Soli lub przesyłać je na adres mailowy a.kozlowska@mopsnowasol.pl.

Wnioski można znaleźć:

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem 883 377 422.

 


Tagi
Czytaj więcej