Aktualność Miasto

Najmłodsi wielbiciele nauki zacierają ręce. Park Fizyki ruszy już w maju

Park Fizyki jest już prawie gotowy. Dzieci z Nowej Soli i regionu będą mogły doświadczyć zjawisk przyrodniczych i dowiedzieć się jak funkcjonuje świat.

Późną wiosną drzwi do Parku Fizyki mają być otwarte. To będzie idealne miejsce doświadczeń i nauki dla dzieci oraz młodzieży z Nowej Soli. Centrum Matematyczno-Przyrodnicze ma być do dyspozycji wielbicieli nauki z całego regionu, a także turystów.

Co czeka na nich w środku?

W samym centrum, do dyspozycji najmłodszych, ma być ok. 50 urządzeń interaktywnych. Dzięki nim uczniowie nowosolskich szkół doświadczą niepowtarzalnych zdarzeń przyrodniczych i fizycznych. Urządzenia mają m.in. potwierdzać wybrane prawa i zjawiska fizyczne, w tym z zakresu akustyki czy hydrostatyki. Chętni doświadczą więc efektu nieskończoności, sprawdzą jak funkcjonuje wir wodny oraz dowiedzą się jak działa lustro walcowe o zmiennej krzywiźnie. Ale to tylko wybrane zagadnienia. Najmłodsi wielbiciele nauki poznają od podszewki jak funkcjonuje nasz świat.

Park Fizyki, który zostanie oddany do użytku już w maju, jest jednym z największych projektów w województwie lubuskim. Będzie jedynym tego typu miejscem w regionie i dołączy do nielicznych w kraju. Dostępny będzie dla wszystkich chętnych, a uczniowie z powiatu nowosolskiego będą mogli uczestniczyć w lekcjach z ekspertem nieodpłatnie w ramach unijnego projektu.


Tagi
Czytaj więcej