Aktualność Miasto

Nauka pływania na nowosolskim basenie. Dla kogo i kiedy?

W Nowej Soli startuje program nauki pływania w nowej pływalni krytej Solan. Kto i kiedy będzie mógł skorzystać z zajęć?

Obowiązkowe lekcje dla uczniów

Projekt przygotowany przez miasto zakłada obowiązkowe zajęcia na basenie dla uczniów klas szkół podstawowych. Głównym założeniem programu jest oczywiście popularyzowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz młodzieży. Zajęcia w wodzie świetnie wpływają także na wady postawy – dzięki programowi możliwa będzie profilaktyka i korygowanie wad u dzieci. Nauka pływania to jednak nie wszystko. Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję poznać zasady bezpieczeństwa dotyczące zachowania w wodzie.

Harmonogram zajęć jest jeszcze ustalany z dyrektorami szkół. Podano już jednak wytyczne do zajęć: uczniowie zobowiązani są do noszenia przylegającego stroju pływackiego oraz czepka. Obowiązkowe na basenie są także klapki i ręcznik. Zajęcia będą prowadzone w niewielkich grupach pod okiem przeszkolonych instruktorów i ratowników.


Przeczytaj również: Streetball Męskie Granie powraca!


Nauka dla chętnych

Rusza także Miejska Szkoła Pływania! Program szkoły podzielony jest na cztery etapy. Każdy z etapów trwa od 16 do 20 godzin. Na początku kursu rodzice i opiekunowie będą mogli obserwować zajęcia dzieci z trybun.

Nabór dzieci szkolnych od 7. roku życia rusza we wrześniu. Cena kursu to 360 złotych za dwudziestogodzinny etap. Uczestnicy muszą posiadać kartę pływalni. Zajęcia rozpoczną się nie wcześniej niż połowie września.

Więcej informacji >


Tagi
Czytaj więcej