Aktualność Miasto Wydarzenia

Nie bądź co ósmą chorą na raka – zbadaj się za darmo!

Już jutro mieszkanki Nowej Soli i okolic będą mogły skorzystać z darmowych badań mammograficznych. Zobacz warunki rejestracji!

Codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera. Rak piersi stanowi najczęstszy nowotwór w Polsce i na świecie. Niestety w naszym kraju rośnie umieralność, a każda kobieta ma aż 12 %  ryzyka, że zachoruje na raka piersi. Oznacza to, że jedna na osiem kobiet, w którymś momencie życia, zachoruje. Badanie mammograficzne pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi.

Bezpłatne badania w mammobusie

Badania refundowane są przez NFZ i realizowane w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”. Program kierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanego badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat.

Nie potrzebujesz skierowania, ale się zarejestruj!

Żeby skorzystać z badania wystarczy zarejestrować się online na stronie

>> KLIK <<

lub zadzwonić pod numer telefonu:
510 137 571 albo stacjonarny: 61 222 37 00 lub 61 448 13 84.
Wcześniejsza rejestracja jest konieczna.


Przeczytaj także: Przerwy na karmienie piersią – podstawowe zasady


Gdzie na badanie?

Mammobus będzie czekał 19 kwietnia 2023 r. przy Zespole Szkół nr 4 w Nowej Soli, tzw. „Spożywczaku”, ul. Wojska Polskiego 106. Nie sugeruj się godzinami – po prostu zadzwoń i się zarejestruj na pierwszy możliwy dla Ciebie termin badania. Z doświadczeń diagnostyków najrzadziej badają się Panie w wieku 50-55 lat. Często są to kobiety aktywne zawodowo, które tłumaczą się brakiem czasu. Dlatego, jeśli tylko to czytasz, koniecznie powiadom swoje bliskie.

Rak piersi to nowotwór złośliwy, który powstaje z komórek gruczołu piersiowego, rozwija się miejscowo w piersi oraz daje przerzuty do węzłów chłonnych oraz narządów wewnętrznych (płuc, kości, wątroby czy mózgu). Nowotwory piersi to ponad 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce. Niestety w naszym kraju notuje się rosnący trend umieralności właśnie z powodu nowotworu piersi.

Kolejne terminy bezpłatnych badań profilaktycznych realizowanych przez Largo w Nowej Soli to: 20 maja i 10 sierpnia.

Nie przegap! Koniecznie udostępnij ten wpis Żonie, Partnerce, Mamie, Babci czy Siostrze.


Przeczytaj również: Lubisz kajaki? Regaty Smoczych Łodzi wciąż czekają na śmiałków!


mammografia w nowej soli zbadaj sięŹródło informacji i plakat: Oficjalny serwis miejski w Nowej Soli  


Tagi
Czytaj więcej