Aktualność Pracodawcy

NIE nowotworom u dzieci – ważna akcja w okolicy

MotoSzprotawa Klub Motocyklowy oraz Fundacja Rolanda McDonalda organizują w Szprotawie ważną akcję przeciw nowotworom u dzieci. NORD Napędy jest partnerem wydarzenia.

Bezpłatne badania dla dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda oraz MotoSzprotawa Klub Motocyklowy organizują w Szprotawie profilaktyczne, bezpłatne badania USG dla dzieci. Akcja kierowana jest do małych pacjentów  wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Fundacja popularnego fast foodu od 2005 roku prowadzi Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci. Fundacja posiada swój własny ambulans medyczny, na pokładzie którego przyjmują doświadczeni radiolodzy. Kadra fundacji to lekarze, którzy na co dzień pracują w specjalistycznych szpitalach pediatrycznych i mają świetny kontakt z dziećmi.

Podczas bezpłatnych ultrasonograficznych badań przesiewowych sprawdzany jest stan tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej i moszn u chłopców. Do tej pory ambulans odwiedził 395 miast, gdzie przebadano 71 tysięcy dzieci.


Przeczytaj również: Rozdanie nagród w konkursie “Podziel się pasją”


Kiedy i gdzie odbędą się badania?

Ambulans odwiedzi Szprotawę 5 sierpnia i będzie dostępny dla najmłodszych pacjentów przy ul. Rynek 45 (przy ratuszu). Jednym z partnerów akcji organizowanej przez Fundację i MotoSzprotawa jest firma NORD Napędy działająca w inicjatywie Nowa Praca.

UWAGA! Udział w badaniach bez rejestracji będzie niemożliwy! Rejestracja odbywać będzie się 22 lipca 2021. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Zarejestruj się dzwoniąc numer: 785 588 161 lub 780 119 082

Więcej o akcji przeczytasz na stronie Fundacji →

 


Tagi
Czytaj więcej