Aktualność Miasto Wydarzenia

Noc Muzeów w Nowej Soli. Co warto zobaczyć?

Już jutro w Muzeum Miejskim w Nowej Soli będzie można do woli pozwiedzać. To w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów, który przypada na 18 maja.

Tegoroczna edycja Dni Muzeów przypada na piątek. W ten dzień będzie można uczestniczyć w koncercie, w dwóch wernisażach, obejrzeć film oraz pozwiedzać z przewodnikiem. Nowosolskie Muzeum Miejskie szykuje ponadto wiele innych atrakcji. Z pewnością nie będzie nudno.


 

Noc Muzeów i rok Odry

Najbliższe wydarzenie w muzeum powiązane jest z obchodami Roku Odry i promowane jest pod nazwą „Historia płynie z Odrą”. Drzwi Muzeum Miejskiego będą dla odwiedzających otwarte od godziny 17:00. Na pierwszy rzut pójdzie koncert w wykonaniu Michała Zygmunta, muzyka i kompozytora, który od kilku lat zbiera odgłosy natury i wykorzystuje je w swoich projektach. Koncert zatytułowany jest „Odrzańskie pejzaże dźwiękowe”.

Cała tematyka Nocy Muzeów oscylować będzie wokół rzeki, która nierozerwalnie powiązana jest z Nową Solą. O wpływie rzeki na miasto będą mogli przekonać się mieszkańcy, którzy uczestniczyć będą w wernisażu wystawy „Historia płynie jak Odra”, które odbędzie się o godzinie 19:00. Podczas wystawy zwiedzający dowiedzą się jak Odra odcisnęła piętno na rozwoju miasta i mieszkańców od powstania osady i warzenia soli, przez rozwój portu i żeglugi, do czasów współczesnych.

Film, zwiedzanie i zabawy dla dzieci

Grafik jest dość napięty, ale każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. O 19:45 odbędzie się projekcja filmu z serii Muzeum Utracone, pod tytułem „Królewski sen”, który opowiada o zaginionych dziełach z kolekcji ostatniego króla Polski. Ponadto już o godzinie 20:15 rozpocznie się kolejny wernisaż „Powiat nowosolski na dawnej kartce pocztowej”. Od 21:00 zaplanowane jest zwiedzanie ekspozycji muzealnych z przewodnikiem. Cały czas na dziedzińcu muezum przeprowadzane będą różne warsztaty i zabawy dla dzieci (17:00-21:00).

Tegoroczna Noc Muzeów jest więc w Nowej Soli bardzo atrakcyjna. Jest to dobry moment na poznanie historii miasta. Zachęcamy do odwiedzin Muzeum Miejskiego!

Program
17:00 Rozpoczęcie
17:15 Koncert Michała Zygmunta „Odrzańskie pejzaże dźwiękowe”
19:00 Wernisaż: „Historia płynie jak Odra”
19:45 Projekcja filmu z serii Muzeum Utracone
20:15 Wernisaż: „Powiat nowosolski na dawnej kartce pocztowej”
21:00 Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
17:00 – 21:00 Warsztaty i zabawy dla dzieci na dziedzińcu muzeum

Noc Muzeów w Nowej Soli wystawa


Przeczytaj również: Krwiobus w Nowej Soli. Odbędzie się kolejna zbiórka krwi przy firmie NORD NapędyTagi
Czytaj więcej