Aktualność Pracodawcy Wydarzenia

Nord i Jost na Drzwiach Otwartych w zielonogórskim elektroniku

W piątek 6 kwietnia odbyły się Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze. Nie zabrakło firm z Nowej Soli.

To była kolejna okazja do pokazania się lokalnych firm. Tym razem w zielonogórskim elektroniku wystawiały się firmy oraz uczelnie z regionu i przedstawiały swoją ofertę. Firmy Nord i Jost zachęcały uczniów do podjęcia pierwszych praktyk zawodowych w ich firmach. Przedstawiciele opowiadali o praktykach zawodowych i prezentowali aktualne oferty pracy w Nowej Soli.

Dlaczego firmy ze Strefa Nowa Sól pokazały się w zielonogórskiej szkole?

Firmy coraz śmielej otwierają się na młodsze pokolenie. Już w latach szkolnych uczniowie często zastanawiają się nad swoją przyszłością. Firmy, nie tylko z Nowej Soli, chętnie wyciągają rękę do uczniów, oferując im już na etapie edukacji praktyki i staże. W ten sposób chcą zachęcić młodzież do podjęcia pracy w przyszłości właśnie u nich. Dobrym przykładem jest inicjatywa patronackiej klasy branżowej w nowosolskim elektryku.


Przeczytaj również: Otrzymają pieniądze za naukę. Powstanie klasa branżowa w Nowej Soli.


Drzwi otwarte w zielonogórskim elektroniku to dla firmy Jost pierwsze tego typu wydarzenie, gdzie mogą pokazać się młodszemu pokoleniu, które dopiero poszukuje szkoły średniej czy technikum. Dzisiejszy dzień otwiera z pewnością wiele drzwi na przyszłość w ramach większej współpracy. Zainteresowanie stoiskiem firmy było bardzo duże.

Postanowiliśmy jako pracodawca otworzyć się na młodsze pokolenie i już na etapie szkoły zachęcać do odbycia praktyk w naszej firmie. Proponujemy młodzieży, aby już teraz zainteresowała się swoją przyszłością i rozważyła możliwość odbycia u nas stażu bądź praktyk w trakcie trwania edukacji – mówi Dominika Koryga z firmy Jost.

drzwi otwarte w zielonogórskim elektryku

 

Z kolei firma Nord, która bardzo mocno się rozwija szuka również swoich przyszłych pracowników. Uczniowie mogą na przykład uczestniczyć w praktykach w następujących działach: Dział Obróbki Mechanicznej (maszyny CNC – tokarki, frezarki, szlifierki), Dział Kontroli Jakości (maszyny i urządzenia pomiarowe), Dział Montażu (montaż jednostek napędowych, falowników – przetwornic częstotliwości), Dział Planowania Produkcji, Dział Lean Manufacturing, Dział Magazynu i Logistyki, Dział Księgowości.

Młodzi ludzie, którzy będą kończyć szkołę z pewnością będą zainteresowani pracą u nas z tego względu, że firma prężnie się rozwija. Mamy obecnie siedzibę w Nowej Soli, ale również nową w Szprotawie. Zatrudnienie będzie cały czas wzrastało, stąd nasza wizyta tutaj, aby zachęcić młodych do zorientowania się czym możemy ich zainteresować – mówi Wiesław Borkowski z firmy Nord.

drzwi otwarte w zielonogórskim elektryku

 


Przeczytaj również: Co można wynieść z targów pracy oprócz firmowych gadżetów?

Przeczytaj również: W Jost przygotowania do projektu „10 wyzwań na 10-lecie Jost Polska”Tagi
Czytaj więcej