Miasto Pracodawcy Strefa Wydarzenia

NORD Napędy: Uczniowie ZSP nr 4 oddali krew! [ZDJĘCIA]

Do akcji charytatywnej firmy NORD Napędy dołączyli także uczniowie z Nowej Soli. W zamian za tak liczną obecność, zakład otworzył przed nimi drzwi swojej fabryki.

Krwiobus w NORD po raz dziesiąty

2 października br. przed zakładem NORD Napędy po raz kolejny stanął krwiobus. Każdy, kto tylko chciał, mógł wziąć udział w akcji zbiórki krwi dla potrzebujących pacjentów. Przypomnijmy, że to już dziesiąta taka akcja organizowana przez firmę od 2016 roku!

Przeczytaj więcej o akcji: Akcje Krwiobus w NORD sporym sukcesem


Uczniowie też oddają krew!

Do dzielnych krwiodawców dołączyli również uczniowie klas III i IV technikum logistycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Nowej Soli. Dla młodych, uczących się ludzi, firma Nord otworzyła swoje drzwi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć procesy produkcyjne, transportowe, magazynowe odbywające się w zakładzie na co dzień. Jak podsumowuje spotkanie nauczycielka, Violetta Cichomska – Capińska, była to lekcja logistyki na żywo!
Co ciekawe, kierowcą krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry  jest absolwent logistyki z ZSP nr 4 z Nowej Soli.

Wysokie wymagania wobec krwiodawców

Młodzi ludzie dowiedzieli się również, że oddawanie krwi nie jest takie proste. Nie każdy z nich mógł wziąć udział w akcji, mimo szczerych chęci. Niedowaga, zbyt niskie ciśnienie lub przyjmowane leki zdyskwalifikowały kilka osób. Mamy nadzieję, że zachęci to młodzież do dbania o swoje zdrowie i jakość swojej krwi tak, by mogli wziąć udział już w kolejnej akcji.
Zobacz jak mijał uczniom dzień w zakładzie NORD Napędy:

Tagi
Czytaj więcej