Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

W Nord znowu stanie krwiobus! Czy uda się pobić nowy rekord?

Nord po raz kolejny zachęca do pomocy poprzez oddawanie krwi. W maju padł rekord – oddaliśmy prawie 16 litrów płynu, ratując życie wielu chorych. Czy tym razem uda się go pobić? To zależy od Was!

Impulsem do powstania szlachetnej inicjatywy podejmowanej regularnie przez fabrykę Nord Napędy była choroba dziecka jednego z jej pracowników. Chory na białaczkę syn potrzebował dużej ilości krwi, aby przejść przez długi proces leczenia. Zarząd firmy postanowił wesprzeć rodziców, organizując zbiórkę krwi przed swoją siedzibą. Od tamtej pory, z inicjatywy Nord, krwiobus odwiedza Nową Sól cyklicznie, umożliwiając pracownikom strefy oraz wszystkim mieszkańcom miasta zrobić coś dla potrzebujących.

Akcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W maju br. udało się pobić zeszłoroczny rekord – 35 osób, które zostały dopuszczone do zabiegu, oddało w sumie 15,75 litrów krwi. Liczymy, że pod koniec miesiąca liczba ta będzie jeszcze większa, a z oddanego płynu skorzysta jeszcze większa ilość chorych. Podejmiecie z nami to wyzwanie?

Krwiobus będzie stacjonował na terenie firmy Nord w czwartek, 28 września 2017 r., między godziną 9:00 a 13:00. Każda osoba, która zgłosi się do oddania krwi, przejdzie krótkie badanie lekarskie, stwierdzające, czy może zostać krwiodawcą.

Już teraz namówcie swoich kolegów z pracy i pracodawców, aby wsparli akcję Nord i stawcie się pod koniec września w nowosolskiej strefie! Razem możemy więcej!

Zobacz, jak akcja krwiodawstwa przebiegała w maju: Krew przelana, rekordy pobite.


Tagi
Czytaj więcej