Aktualność Pracodawcy Wydarzenia

NORD trzykrotnie powiększa zakład i podwoi zatrudnienie

W strefie gospodarczej w Wiechlicach NORD oficjalnie rozpoczął rozbudowę nowego, drugiego zakładu produkcyjnego. Inwestycja zakłada stworzenie dwa razy większego budynku niż obecny. Grupa NORD Systemy Napędowe, specjalizująca się w produkcji napędów do silników elektrycznych, już w 2024 roku planuje ukończyć budowę i zatrudniać nowych pracowników.

Ogromna inwestycja

Obecna hala produkcyjna w Wiechlicach pod Szprotawą to innowacyjny park maszynowy, który zajmuje powierzchnię 11.500 m2. Nowy obiekt będzie miał dodatkowe 22 tys. m2, co oznacza, że łącznie będzie ponad 30 tys. m2 pracy, a całkowita powierzchnia zakładu zostanie potrojona. Nowy budynek składać się będzie z hali produkcyjnej, hali podwyższonego składowania oraz budynku biurowo-socjalnego. Planowany termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2024 roku.

Rozbudowa zakładu NORD w Wiechlicach

 

Większy zakład to więcej miejsc pracy

NORD aktualnie zatrudnia w Nowej Soli 420 pracowników i produkuje 3 miliony części do silników rocznie. W zakładzie w Wiechlicach zatrudnionych jest blisko 230 osób, a w związku z rozbudową planowane jest zatrudnienie kolejnych 250.

Grupa NORD to dostawca innowacyjnych rozwiązań napędowych z doświadczeniem w ponad 100 branżach. 48 własnych oddziałów w 36 krajach i partnerzy handlowi w ponad 50 krajach. Produkuje technologię napędową dla rozwiązań mechanicznych i elektronicznych, przede wszystkim motoreduktory, silniki, przekładnie przemysłowe, przetwornice częstotliwości, softstarty oraz zdecentralizowane sterowanie napędem.

Fotorelacja z medialnego otwarcia budowy:

Rozbudowa zakładu NORD w WiechlicachRozbudowa zakładu NORD w Wiechlicach 2023 Rozbudowa zakładu NORD w Wiechlicach 2023 Rozbudowa zakładu NORD w Wiechlicach 2023 Rozbudowa zakładu NORD w Wiechlicach 2023 Rozbudowa zakładu NORD w Wiechlicach Rozbudowa zakładu NORD Napędy w Wiechlicach 2023

 

Sprawdź aktualne oferty pracy firm z Nowej Pracy w tym NORD Napędy


Tagi
Czytaj więcej