Aktualność Wydarzenia

Nord w projekcie JOB Starter 2018

Ruszył "JOB Starter 2018" największy społecznie projekt rynku pracy realizowany na ziemi lubuskiej, w ramach którego młodzi ludzie skorzystają z warsztatów rozwoju osobistego.

„JOB Starter 2018 – łączymy z rynkiem pracy” jest kolejną, trzecią edycją projektu stworzonego przez firmę IDEA HR Group. Jest to jednocześnie największy społeczny projekt rynku pracy realizowany w województwie lubuskim. To przedsięwzięcie jest wspólnym działaniem pracodawców, studentów wyższych uczelni i uczniów szkół średnich, którzy już są lub za chwilę będą na rynku pracy.

Nord z Nowej Soli w gronie firm współpracujących w projekcie JOB Starter 2018

Tegoroczna edycja realizowana będzie po raz pierwszy w Zielonej Górze oraz ponownie w Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie w projekcie weźmie udział 10 najlepszych pracodawców, 6 szkół i uczelni oraz przeszło 150 uczniów i studentów. W edycji zielonogórskiej biorą udział studenci Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych i Samochodowych oraz Zespołu Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze.

Firmie IDEA HR Group do realizacji projektu udało się pozyskać znane firmy: LUG Light Factory, NORD Napędy, FAF Polska, Reac Components. Ponadto współorganizatorem projektu jest po raz pierwszy Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerami natomiast są: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp.


Przeczytaj również: Nord będzie szkolić przyszłych mechaników i mechatroników


Projekt realizowany dla młodych

W czasie trwania rocznego projektu młodzi ludzie skorzystają z warsztatów rozwoju osobistego. Dowiedzą się między innymi: jaki jest ich potencjał zawodowy, jak napisać profesjonalne CV, co to jest autoprezentacja, jak przebiega rozmowa rekrutacyjna. Poznają prawa i obowiązki pracownika. Dodatkowo dowiedzą się, jak kształtuje się lubuski rynek pracy pod kątem wysokości wynagrodzeń, oczekiwań pracodawców i możliwości zatrudnienia.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję na bezpośrednie spotkania z przedsiębiorcami, którzy zbudowali swoje firmy od podstaw, nadal je tworzą i kreują. Będą mogli także zobaczyć i poznać firmy uczestniczące w projekcie w trakcie tzw. wyjazdów studyjnych, gdzie zapoznają się z produkcją, procesem i poznają ich oczekiwania.

Ideą projektu jest również pokazanie, że na rynku lokalnym można uzyskać lepsze wyniki współpracując, a nie konkurując ze sobą.

job starter 2018 nord w projekcie


Przeczytaj również: Nord o Jost na Drzwiach Otwartych w zielonogórskim elektroniku


 


Tagi
Czytaj więcej