Aktualność Miasto

Nowa galeria handlowa

W lutym Gazeta Lubuska podała informacje o możliwości powstania nowej galerii handlowej w Nowej Soli. Jak się okazuje, doniesienia były prawdziwe.

Dwuhektarowa działka

Galeria miałaby znaleźć się na działce naprzeciwko firmy Gedia, na której obecnie znajduje się dziki parking, a sam teren porośnięty jest krzakami i drzewami. Miasto sprzedało działkę firmie Saller z Wrocławia, która jest właścicielem istniejącego już w mieście centrum handlowego. Jak informuje prezydent Tyszkiewicz, miasto zarobiło na tej sprzedaży 5 milionów złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na nowe inwestycje w mieście. Urzędnik zaznacza, że to ważny krok dla Nowej Soli – miasto zarobiło pieniądze i zagospodarowana będzie kłopotliwa działka.


Przeczytaj również: Światowy Dzień Poezji w Nowej Soli


McDonalds?

Firma, która kupiła działkę otworzyła niedawno swoje centra handlowe w Tarnowskich Górach czy Hrubieszowie. Sklepy, które znajdują się w tamtych galeriach handlowych to między innymi Abra Meble, Carrefour, Jysk, CCC, Rossmann, KiK, Pepco czy RTV Euro AGD. Jeśli nowosolska galeria będzie utrzymana w podobnym kształcie, to możemy spodziewać się zarówno sklepów z elektroniką, jak i z ubraniami czy artykułami do domu. Z informacji Gazety Lubuskiej wynika, że tym terenem była również zainteresowana sieć fast food McDonald’s. Sieć potwierdziła zainteresowanie postawieniem swojego lokalu w Nowej Soli. Jak przyznaje jednak, nie ma jeszcze ustalonego miejsca.


Przeczytaj również: Powrót LagunyTagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.