Miasto

Nowa inwestycja w mieście – modernizacja uliczek

Nowa Sól stale się rozwija! Udowadnia to kolejna inwestycja w mieście - modernizacja osiedlowych uliczek, którą właśnie zapowiedział Prezydent Nowej Soli.

Remont wewnątrz osiedla

30 lipca 2020 roku, prezydent Nowej Soli, Jacek Milewski, poinformował mieszkańców miasta o starcie kolejnej inwestycji. Chodzi o modernizację uliczek wewnątrz osiedla pomiędzy ulicami Fredry, Staszica, Matejki i 1 Maja. Rozstrzygnięto już przetarg na wykonawcę inwestycji. Będzie nim nowosolskie konsorcjum firm przedsiębiorstwo Budowlano – Drogowe KAMBUD i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego KAMBUD sp. z o.o.

Całość inwestycji wyniesie 5 340 550 złotych, a okres gwarancji to 84 miesiące. Głównym celem jest zwiększenie liczby miejsc parkingowych i rozwiązanie problemu z wodą opadową. Nasze Miasto wykona przebudowę ulic, chodników i miejsc parkingowych w zakresie pasa drogowego. Inwestycja jest w 60% finansowana w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Podpisanie umowy planowane jest na 10 sierpnia 2020 roku, a zakończenie prac ma nastąpić 31 lipca 2021 roku.


Przeczytaj również: Zmiana organizacji ruchu na Chrobrego


Na co mogą liczyć mieszkańcy w ramach inwestycji?

Plan inwestycyjny zakłada:

  • rozbudowę 1,18 km dróg o szerokość jezdni 5,00 m i 4,00 m na drogach jednokierunkowych, o nawierzchni jezdni z betonowej kostki brukowej;
  • budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej o dł. 1539 m, która będzie włączona w wybudowany kolektor pod ulicą Staszica;
  • budowę chodników o nawierzchni z betonowej kostki brukowej;
  • budowę 209 miejsc postojowych;
  • budowę oświetlenia drogowego – 76 słupów z oprawami LED (w tym 4 punktu świetlne doświetlające przejścia dla pieszych).

Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.