Aktualność Pracodawcy

Nowa linia montażowa siodeł w JOST Polska

JOST Polska po raz kolejny może pochwalić się sukcesami! Zobacz, jak powstała nowa linia montażowa siodeł - flagowego produktu firmy.

Nowosolski JOST odpowiedzialny za nową linię montażową

W 2020 roku w JOST rozpoczęła się budowa nowej linii montażowej sprzęgów siodłowych w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych flagowego produktu firmy JOST. Za przygotowanie koncepcji linii odpowiedzialny był nowosolski zespół technicznego planowania wspierany przez centralę koncernu.

Przygotowanie infrastruktury, mediów, zasobów logistycznych oraz modułów transportowych, a także stacji kontrolnych i montażowych to tylko kilka z wielu działań, jakie zrealizował zespół projektowy. Cała koncepcja nowej linii montażowej siodeł uwzględnia standaryzację stanowisk oraz stacji montażowych i kontrolnych.

JOST Polska linia montażowa siodeł


Przeczytaj również: Podsumowanie roku 2020 i plany na kolejny w JOST Polska


Pierwsze sukcesy

Na przełomie lutego i marca 2021 br. linia została uzbrojona, co pozwoliło na wykonanie pierwszych testów poprzedzających start produkcji seryjnej. Testy miały również na celu zapoznanie zespołu z zabezpieczeniami i wykrycie tzw. „błędów wieku dziecięcego” nowego środka produkcji.

Po wykonaniu szeregu zaplanowanych testów, 10 marca zespół montażowy wyprodukował pierwszą sztukę siodła JSK 38. W najbliższych tygodniach firma planuje przeprowadzić kolejne próby montażowe, szkoląc pracowników i przygotowując niezbędną dokumentację stanowiskową. Urządzenia i systemy zainstalowane na nowej linii montażowej posiadają sporo nowinek technicznych. Mowa tu o systemach nadzoru danych, czy poka-yoke I stopnia.

Linia montażowa zostanie rozbudowana o system nadzorujący, tak aby pracownik na stacji kontroli posiadał dostęp do pełnej bazy danych ze wszystkich stacji montażowych. Jest to standardowe wymaganie dla produkcji w branży automotive.

Chcesz dołączyć do amitnego zespołu? Zobacz najnowsze oferty pracy w JOST Polska →


Tagi
Czytaj więcej