Aktualność Pracodawcy

Nowa Praca – jak pomagaliśmy biegając

Nasze wyzwanie biegowe zostało przerwane zaledwie po miesiącu ze względu na pandemię koronawirusa. Chociaż czas trwania naszej biegowej przygody był krótszy niż zwykle, udało nam się zebrać pieniądze, które przekazaliśmy na szczytny cel.

Tegoroczne wyzwanie biegowe

Wyzwanie biegowe ruszyło w tym roku z przytupem – ochoczo ruszyliśmy do parków, lasów i na bieżnie by zdobywać kolejne kilometry. Tak jak w przypadku poprzednich inicjatyw, połączyliśmy siły wszystkich firm – Alumetalu, Mazela, Nord Napędy i JOST Polska. Podjęliśmy wyzwanie 13×6 – przez 13 tygodni każdy z uczestników wyzwania miał przebiec minimum 6 kilometrów tygodniowo. Wyzwanie mógł podjąć każdy – osoby, które biegają na co dzień i osoby, które dopiero zaczynają swoją sportową przygodę. Można było biegać, truchtać i spacerować, byle zbierać cenne kilometry!


Przeczytaj również: Biegać każdy może!


Wyzwanie stop

Ze względu na obostrzenia wprowadzane w Polsce związane z koronawirusem, musieliśmy zakończyć naszą akcję wcześniej niż planowaliśmy. Wyzwanie trwało zaledwie 5 tygodni, ale i tak możemy pochwalić się imponującymi wynikami! W zmaganiach wzięło udział 100 biegaczy, którzy łącznie przebiegli 6563 kilometrów i spalili ponad 515 000 kalorii. Jest moc, prawda? Już planujemy przyszłoroczne bieganie i mamy nadzieję, że tym razem uda się doprowadzić je do końca!


Przeczytaj również: Karta rabatowa Nowej Pracy: Be Active


Biegamy by pomagać!

Nie wspomnieliśmy jeszcze o najważniejszym – nie biegamy dla samego biegania! Za każdego zawodnika biorącego udział w wyzwaniu, pracodawca przekazuje pieniądze na cel charytatywny. Sami pracownicy biorący udział w wyzwaniu także zasilają pulę drobnym wpisowym. Zgromadzone środki przekazujemy na szczytny cel. Tym razem wybór był prosty – postanowiliśmy wspomóc obiekt, który mocno odczuł skutki pandemii. Każda z firm z inicjatywy Nowa Praca wpłaciła zebranie pieniądze na konto Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Pieniądze przeznaczone zostały na zakup środków ochrony osobistej. Jak zauważa Jolanta Szatkowska, dyrektorka obiektu, to gest, który cieszy.

Jako dyrektor DPS w Kożuchowie dziękuję w imieniu pracowników i mieszkańców za darowiznę od firm zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za okazaną pomoc, taki gest to przykład godny naśladowania. Otrzymane środki przekarzemy na bieżące potrzeby związane z koronawirusem – będzie to zakup środków ochrony osobistej, rękawiczek, maseczek, płynów do dezynfekcji. W dzisiejszych czasach warto pomyśleć także o innych, dlatego zachęcamy do kontaktu i okazania pomocy.

Jolanta Szatkowska, dyrektorka DPS w Kożuchowie


Tagi
Czytaj więcej