Aktualność Miasto

Nowa Praca – nowe możliwości na rynku zatrudnienia

4 przedsiębiorstwa z Nowej Soli połączyło siły, by wspólnie pozyskać najlepszych pracowników. Ma w tym pomóc projekt Nowa Praca, obejmujący działania promocyjne, informacyjne, employer brandingowe, jak i te z zakresu human relations. Wyjątkowa inicjatywa skierowana jest do Lubuszan, ale również osób poszukujących pracy z kraju i zagranicy.

Projekt Nowa Praca – www.nowapracainfo – został powołany do życia na początku 2017 roku przy wsparciu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Jego celem jest zainteresowanie ofertą pracy najbardziej wartościowych osób z Nowej Soli i okolic, to również sposób na informowanie o zasadach panujących na rynku pracy, a także pokazanie przedsiębiorstw „od zaplecza”. Potencjalny pracownik może swobodnie wybrać ofertę najlepiej spełniającą jego wymagania, a następnie poznać sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa, i to jeszcze zanim nadeśle swoje CV. Jest to odpowiedź na tendencję obecnego rynku pracy, czyli tzw. „rynek pracownika”.

W przedsięwzięciu wzięło udział 4 firmy ze strefy ekonomicznej w Nowej Soli.

Alumetal – dla miłośników motoryzacji

Grupę Aumetal tworzą cztery zakłady produkcyjne, w których powstają wtórne aluminiowe stopy odlewnicze, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S – topników i soli.

Jost – pojazdy użytkowe bez tajemnic

Grupa Jost to przedsiębiorstwo z długoletnią tradycją. Sukces w produkcji komponentów dla pojazdów użytkowych jest możliwy dzięki zaawansowanej wiedzy pracowników i dążeniu do zachowania z nimi jak najlepszych relacji.

Mazel  – energia do działania

To jedno z największych przedsiębiorstw w regionie, które świadczy kompleksowe usługi z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej i energetyki zawodowej.

Nord – napędzani sukcesem

Produkty z logo Getriebebau NORD to przede wszystkim motoreduktory, silniki, przekładnie przemysłowe, przetwornice częstotliwości, softstarty oraz zdecentralizowane sterowane napędem.


Tagi
Czytaj więcej