Aktualność Miasto Strefa Wydarzenia

Nowa Praca wyróżniona w Konkursie „Biznes Wrażliwy Społecznie”

Projekt Nowa Praca jako inicjatywa 5 firm ze strefy ekonomicznej w Nowej Soli dostał się do II etapu Konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie”.

O konkursie

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie” jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, która od ponad 15 lat działa w obszarze aktywności społecznej a obecnie jest liderem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

To już druga edycja konkursu, którego zamierzeniem jest nagradzanie dobrych praktyk firm z województwa lubuskiego w obszarze zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej (Norma ISO 26 000). Ideą konkursu jest pokazanie firm wspierających daną społeczność lokalną i przyczyniającą się do tworzenia z nią relacji. Istotny jest tu aspekt współpracy z podmiotami ekonomii społecznej (m.in. spółdzielniami socjalnymi, stowarzyszeniami, fundacjami).

Wyszukujemy takie firmy, które robią coś więcej, które wiedzą, że mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. W zeszłym roku zastanawialiśmy się, czy będą chciały odezwać się do nas. Okazało się, że otrzymaliśmy dużo zgłoszeń. Wiele z przedsiębiorstw ma takie obszary, o których można powiedzieć: ale robicie fajną robotę dla innych. To jest to, co wykracza poza zwykłe obowiązki i schematy” – Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.


Przeczytaj również: Pierwszy Startup Weekend w Lubuskiem za nami! [ZDJĘCIA]


Nowa Praca w gronie wyróżnionych

W obecnej edycji zgłoszonych do konkursu zostało 59 projektów. Do II etapu, czyli do etapu spotkań Komisja Konkursowa wytypowała 19 dobrych praktyk, w tym inicjatywę Nowa Praca.

konkurs biznes wrażliwy społecznie

II etap jest wyróżnieniem i docenieniem wartości realizowanych działań przez dane firmy. Podczas spotkania komisja chce bliżej poznać dane firmy, ich  działania, cel oraz motywację do realizacji danej praktyki.

Do II połowy listopada odbywać się będą spotkania z wybranymi firmami. Następnie członkowie Komisji, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata nauki, biznesu, samorządu oraz mediów wybierze 5 dobrych praktyk, które otrzymują statuetkę wykonaną przez spółdzielnie socjalną.

Gala Finałowa odbędzie się 14 grudnia.


Przeczytaj również: Akcja Przystanek Praca pozytywnie zaskoczyła uczestników


 


Tagi
Czytaj więcej