Aktualność Miasto Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Nowa Praca z główną nagrodą w Konkursie Biznes Wrażliwy Społecznie!

15 grudnia odbyła się Gala Finałowa Konkursu Biznes Wrażliwy Społecznie 2018. Nowa Praca jako dobra praktyka otrzymała nagrodę w kategorii Wspólna Wartość.

Pięć firm jeden cel

Nowa Praca, czyli zrzeszenie pięciu firm z Nowej Soli – Mazel, Alumetal, JOST, NORD Napędy, to ciekawy przykład współpracy przedsiębiorstw, które z pozoru powinny ze sobą konkurować o pracownika. Inicjatywa to tak naprawdę jeden wspólny organizm PR-owy, employer brandingowy i rekrutacyjny. Razem dbają również o pozytywny wizerunek strefy ekonomicznej w Nowej Soli, wspierając jej rozwój. To również dobry przykład współpracy z lokalnymi szkołami i uczniowskimi spółdzielniami socjalnymi.

konkurs biznes wrażliwy społecznie


Przeczytaj również: Nowa Praca dobrym przykładem employer brandingu


Nagroda w kategorii Wspólna Wartość

Nagrodzona praktyka Nowa Praca to jest coś co zrzeszyło Mazel, Alumetal, Jost, Nord Napędy. O tym dlaczego inicjatywa otrzymała nagrodę mówiła podczas Gali Magdalena Tokarska, Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Firmy nie tylko promują na portalu własne wydarzenia, ale też realizują wspólne projekty i budują pozytywny wizerunek. Wspólne działania pokazują, że współpraca przy wspólnym celu jest niezwykle istotna, nie tylko dla samych firm, ale też może i potrafi oddziaływać na szerszą skalę. My wierzymy, że współpracując rozszerzają Państwo swój społeczny wpływ na rzecz nowosolskiego społeczeństwa. Nawiązując relacje ze szkołami oraz uczniowską spółdzielnią socjalną firmy wyznaczają standard współpracy biznesu z edukacją.

biznes wrażliwy społecznie konkurs

O kilka słów pokusił się prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz:

Przede wszystkim chciałem wam serdecznie podziękować za to, że działacie, że jesteście i że chcecie pomagać. Kiedyś kiedy Nowa Sól była w ruinie to my potrzebowaliśmy pomocy, teraz kiedy mamy strefę, mamy fabryki i pracę, to tą pracą i sukcesami możemy dzielić się z innymi.

Dla firm z inicjatywy Nowa Praca to duży sukces, ale i chęć dalszych działań, o czym mówiła Agnieszka Ożóg z firmy Alumetal.

Nasza inicjatywa działa od kwietnia 2017 roku i szczerze mówiąc te efekty przerosły nawet nasze oczekiwania. Cieszymy się, że nasza inicjatywa jest odpowiedzią nie tylko na potrzeby lokalnej społeczności, ale również praktyką godną naśladowania. Dziękujemy za to wyróżnienie, cieszymy się i myślę że to będzie też napędzało nas do dalszych działań.

nowa praca konkurs biznes wrazliwy spolecznie

Istotną rolę w rozwoju inicjatywy Nowa Praca odgrywają również nowosolscy uczniowie, którzy wspierają jej działania, pomagając przy wydarzeniach czy przygotowując własne. Wspominała o tym Violetta Cichomska – Capińska, Koordynator projektu Nowa Praca.

O konkursie

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie” jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, która od ponad 15 lat działa w obszarze aktywności społecznej a obecnie jest liderem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Tegoroczny konkurs jest już drugą edycją, a jego zamierzeniem jest nagradzanie dobrych praktyk firm z województwa lubuskiego w obszarze zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej (Norma ISO 26 000). Ideą konkursu jest pokazanie firm wspierających daną społeczność lokalną i przyczyniającą się do tworzenia z nią relacji. Istotny jest tu aspekt współpracy z podmiotami ekonomii społecznej (m.in. spółdzielniami socjalnymi, stowarzyszeniami, fundacjami).

Zdjęcia: WEDO studio


Tagi
Czytaj więcej