Aktualność Miasto

Nowa Sól na pomoc Ukrainie. Park Interior robi zbiórkę produktów medycznych

Rozpoczyna się zbiórka produktów medycznych dla rannych i dzieci z domów dziecka w okupowanym Donbasie. Akcję w Nowej Soli koordynuje Park Interior. Sprawdź.

„Solidarni z Ukrainą”. Koncert w Nowej Soli

W tym trudnym czasie Nowa Sól aktywnie wspiera obywateli Ukrainy. Wszyscy mieszkańcy powiatu mogli w niedzielę, 27 lutego, uczestniczyć w koncercie „Solidarni z Ukrainą”, połączonym ze zbiórką funduszy oraz bezpłatnymi poradami prawnymi i administracyjnymi udzielanymi przez biuro Delegat. Jak informuje prezydent miasta, Jacek Milewski, do puszek PCK udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych.

Organizatorzy wydarzenia, czyli starostwo powiatowe oraz władze Nowej Soli, wielokrotnie podkreślają w oficjalnych komunikatach, jak ważna jest pomoc naszym sąsiadom oraz solidarność w obliczu wojny. Oprócz zbiórki środków higieny, żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby, miasto zaangażowało się w ważną akcję pomocy rannym i dzieciom z domów dziecka w Donbasie, koordynowaną przez Park Interior.

„Solidarni z Ukrainą”. Za transmisję online koncertu odpowiedzialna jest Fota z Drona


Przeczytaj również: Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Ważne akcje w Nowej Soli


Park Interior na pomoc Ukrainie. Weź udział w zbiórce

Jak informuje Park Interior, potrzebne są przede wszystkim produkty medyczne, środki opatrunkowe oraz do dezynfekcji ran, a także leki podawane dzieciom, które mają być dostarczone przez Związek Ukraińców w Polsce do domów dziecka na okupowanych terenach Donbasu. Akcja potrwa przynajmniej do połowy marca. „Jeśli zainteresowanie będzie większe, Interior może wydłużyć czas trwania zbiórki” – podkreślają organizatorzy. I dodają:

Jesteśmy organizacją apolityczną. I taką pozostaniemy. Jesteśmy też jednak ludźmi. Interior to nie budynek, a tworząca go społeczność. Nie możemy obojętnie stać obok dramatu, który odbywa się u naszych sąsiadów, zwłaszcza jeśli dotyczy bezbronnych dzieci. Dodatkowo mamy odpowiednią infrastrukturę, aby taką akcję przeprowadzić.

Chcesz wziąć udział? Wszystkie dary już od dzisiaj można zostawiać w nowosolskim Parku Technologicznym Interior na ul. Inżynierskiej 8. Wystarczy umieścić je w specjalnie podpisanych pojemnikach, które ustawione są w wejściu do holu głównego. Uwaga! Akcja trwa od 8:00 do 16:00 we wszystkie dni robocze. Co jeszcze się przyda?

  • Opatrunki.
  • Bandaże.
  • Gripex.
  • Theraflu.
  • Plastry.
  • Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
  • Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dla dzieci.

Uruchamiany sukcesywnie transport ruszać ma ze Szczecina i zatrzymywać się po produkty medyczne w Gorzowie Wlkp. oraz Zielonej Górze. To właśnie tam koordynatorzy zbiórki dostarczą dary z Nowej Soli. Szczeciński Związek Ukraińców, który ma ponad osiem lat doświadczenia w podobnych inicjatywach i od dawna pomaga m.in. ukraińskim domom dziecka, odpowiedzialny będzie za bezpieczny transport zebranych artykułów.

Źródło: Park Interior, Jacek Milewski – prezydenta miasta Nowa Sól


Tagi
Czytaj więcej