Aktualność Miasto

Nowa Sól najbardziej rozświetlonym miastem w województwie

Dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez Energa, Nowa Sól otrzymała sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych dla najbardziej potrzebujących.

Zakończyła się IX edycja plebiscytu miast „Świeć się z Energą”. Nowa Sól zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim i czwarte w kraju! Dzięki temu do nowosolan trafił sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych. Najwięcej wyposażenia dostaną lokalne instytucje, które zajmują się pomocą mieszkańcom.

Spotkanie podsumowujące plebiscyt odbyło się w środę 7 marca w Parku Technologicznym Interior. Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, dziękował mieszkańcom za udział w plebiscycie i solidne wsparcie miasta poprzez głosowanie internetowe. Konkurs miał za zadanie wyłonić miasto, które najpiękniej udekorowało przestrzeń miejską na święta przy użyciu świetlnych dekoracji. Nowa Sól pokonała Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski, które były prawie pewne wygranej.

Do kogo trafi nagroda?

Konkurs miał przede wszystkim charytatywny charakter. Główną intencją plebiscytu było obdarowanie nowoczesnym sprzętem AGD najbardziej potrzebujących. Nagroda przeznaczona jest dla domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W Nowej Soli nagroda trafi m.in. do takich organizacji jak: Towarzystwo Pomocy Brata Alberta, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Klub Odrodzenie czy Klub Ogniwo.

Strefa Nowa Sól. Oferty pracy Nowa Sól.

Przeczytaj również:

>> Strefa Nowa Sól zyskała nowoczesne Centrum Medyczne
>> Coraz bliżej IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji


Tagi
Czytaj więcej