Aktualność Miasto Wydarzenia

Nowa Sól na pomoc zwierzakom

29 października odbędzie się impreza "5-10-15", organizowana z myślą o bezdomnych psach i kotach. Każdy może wziąć w niej udział i pomóc zwierzakom ze schroniska.

Organizatorami akcji są Klub Orange, zielonogórski Inspektorat OTOZ oraz Nowosolskie Adopcje Zwierząt. Włączyło się do niej również wiele osób prywatnych. Patronat nad imprezą pełni prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Każdy może pomóc

Impreza odbędzie się 29 października 2017 r. w klubie Orange Gym przy ul. Wrocławskiej 20. Jej celem będzie znalezienie domu przed zimą dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska. Organizatorzy liczą także na zbiórkę karmy dla zwierząt oraz zebranie środków, które pozwolą przystosować przytulisko do zimnych miesięcy. Osoby, które chcą się zaangażować w akcję, mogą przekazywać swoje ubrania, zabawki, książki, ozdoby, biżuterię i inne nieużywane przedmioty do siedziby klubu. Wszystkie zgromadzone rzeczy będzie można nabyć 29 października za 5, 10 lub 15 zł.

Liczne atrakcje dla wszystkich

Oprócz licytacji w niedzielę odbywać się będą także konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci. Wszyscy uczestnicy będą mogli również zdobyć upominki m.in. za przyniesienie największej ilości karmy. Właściciele domowych zwierzaków, którzy przyjdą ze swoimi zwierzakami i zrobią zdjęcie z profesjonalnym fotografem, wezmą udział w plebiscycie na Facebooku, gdzie będzie trwało głosowanie na najlepsze zdjęcie. Warto podjąć wyzwanie, ponieważ nagrodami będą, na przykład: talon na usługi pielęgnacyjne dla zwierzaka, talon na usługi w salonie fryzjersko-kosmetycznym czy karnety do klubu fitness. Nie zabraknie też jedzenia – Masarnia Motyka przygotuje smaczne potrawy z grilla, a piekarnie Rogal i prywatne osoby dostarczą pyszne wypieki.

Szkoły i przedszkola już działają

Organizatorzy chcą także zaangażować do pomocy dzieci i młodzież. Cały czas trwa zbiórka karmy dla zwierząt w nowosolskim przedszkolach i szkołach. Placówka, która zbierze najwięcej karmy i przedmiotów na sprzedaż, otrzyma dyplomy oraz tytuł Przyjaciela Zwierząt 2017.

Gdzie i kiedy?

Impreza „5-10-15” rozpocznie się o godzinie 13:00 w klubie Orange Gym przy ul. Wrocławskiej 20 w Nowej Soli (dawny teren Fabryki Nici Odra, za MOPS) 29 października 2017 r. O 13:30 ruszy sprzedaż przedmiotów przyniesionych przez mieszkańców. Sesję ze zwierzakiem będzie można wykonać od godziny 14:00, a o 15:00 rozpocznie się prezentacja zwierząt oczekujących na adopcję. Licytacja bardziej wartościowych przedmiotów od mieszkańców i sponsorów rozpocznie się o 16:00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii zwierząt, wykonanych przez Edytę Dąbrowską.


Tagi
Czytaj więcej