Aktualność Miasto

Nowa Sól świętuje Boże Narodzenie

Bożonarodzeniowe ozdoby, kiermasze, akcje charytatywne i wspólna wigilia. Świąteczną atmosferę można poczuć w Nowej Soli już od początku grudnia. Zobacz, jak w tym roku miasto wita święta.

Miasto przyozdobione na święta

Świąteczną atmosferę czuć w całym mieście. Od początku grudnia mieszkańcy Nowej Soli mogą podziwiać bożonarodzeniowe ozdoby, w tym urokliwą ramkę do świątecznych zdjęć oraz lampki na ulicach, chodnikach i budynkach. Ale to nie wszystko. Niesamowite ozdoby po raz pierwszy pojawiły się również na Starym Żabnie. Oprócz pięknie przystrojonych dróg znalazło się też miejsce na wyjątkowy rekwizyt: uśmiechniętego, trzymetrowego bałwanka, z którym dzieci i dorośli mogą zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Boże Narodzenie w Nowej Soli


Przeczytaj również: Nowosolska wigilia miejska

Przeczytaj również: Świąteczna niespodzianka dla czytelników portalu Nasza Praca!


Świąteczna akcja charytatywna i inne atrakcje

Piękne kartki, bombki, ozdoby choinkowe, kalendarze i inne nowosolskie gadżety to już prawdziwa miejska tradycja. Oczywiście, to nie koniec niespodzianek dla mieszkańców. 19 grudnia, w niedzielę, na Placu Wyzwolenia w Nowej Soli odbyła się świąteczna akcja charytatywna. Każdy uczestnik mógł otrzymać specjalne, pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, a tym samym wspomóc zbiórkę pieniędzy dla nowosolanki Moniki Naumowicz, której nierefundowane leczenie ma kosztować nawet 1,8 miliona złotych. „Dla każdego, kto polubi Fotę z Drona, piękna fotka z Mikołajem – informowali organizatorzy. – Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Podczas akcji będzie można pomóc chorej Monice, która walczy z nowotworem”.

Na szczęście, chętnych nie brakowało. Do świątecznej fotografii zgłosiło się nawet kilkadziesiąt osób. Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieli wspólnie uczcić tegoroczne święta, spotkali się później na Wigilii Miejskiej, podczas której specjalne życzenia złożył prezydent miasta Jacek Milewski:

Strasznie się cieszę, że udało nam się spotkać po roku przerwy. To już nowosolska, wieloletnia tradycja, że Wigilię Miejską organizujemy na Placu Wyzwolenia. (…)

Chciałbym życzyć wszystkim ciepłych, rodzinnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Mając na względzie czas, w którym przyszło nam żyć, przede wszystkim jednak życzę zdrowych świąt. Kiedyś też składaliśmy sobie życzenia zdrowych świąt, ale dzisiaj wydźwięk tych życzeń jest zupełnie inny.

Źródło informacji oraz zdjęcia: Oficjalny profil miasta Nowa Sól, prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, nowasol.naszemiasto.pl


Tagi
Czytaj więcej