Aktualność Wydarzenia

Nowa Sól w weekend się zazieleni. Dlaczego?

Masz ogródek, działkę, a może balkon? A może dbasz o osiedlowe rabaty? W najbliższy weekend w Nowej Soli ogrodnicze wydarzenie, na które czekają sympatycy natury – „Zielone Ogrody nad Odrą”. Zobacz szczegóły wydarzenia.

Kiermasz Ogrodniczy „Zielone Ogrody nad Odrą” to już sprawdzona marka, która cieszy się sympatią nowosolan. To dobra okazja, by nabyć kwiaty, sadzonki, krzewy i drzewka bezpośrednio od lokalnych i krajowych producentów. Tym razem organizatorzy zapraszają na XIII, wiosenną edycję wydarzenia, już w najbliższą sobotę i niedzielę, 13-14 maja. Kiermasz odbędzie się na Alei Wolności, naprzeciw Parku Krasnala. Organizatorzy uprzedzają, że planujący zakupy powinni pojawić się jak najwcześniej w sobotę. W poprzednich edycjach sadzonki bowiem rozchodziły się błyskawicznie. Corocznie na wydarzenie zapraszani są sprawdzeni i cenieni polscy producenci, w tym lokalni.

Program tegorocznego Kiermaszu

 

Sobota, 13 maja

10:00 – oficjalne otwarcie
18:00 – zakończenie dnia

Niedziela, 14 maja

10:00 – otwarcie
12:00 – wręczenie Pucharu Prezydenta Miasta Nowej Soli zwycięzcy konkursu na najładniejsze stoisko
16:00 – zakończenie kiermaszu

W trakcie dwudniowego wydarzenia będzie można nabyć m.in. nasiona, cebulki, sadzonki, rośliny kwitnące, drzewka, krzewy, a także elementy dekoracyjne do ogrodu, sprzęt ogrodniczy, nawozy ogrodnicze czy środki ochrony roślin. Do dyspozycji odwiedzających będą również stoiska z żywnością ekologiczną, ziołami, ceramiką i kompozycjami kwiatowymi.

UWAGA – niedostępny parking w sobotę

Tym razem na Zielone Ogrody warto wybrać się pieszo lub rowerem. W sobotę 13 maja w mieście odbywać się będzie także XXXVIII Półmaraton Solan im. R. Terlikowskiego. W związku z tym organizatorzy uprzedzają, że Aleja Wolności od mostu podnoszonego w porcie do skrzyżowania z ulicą Południową będzie zamknięta. Co to oznacza dla odwiedzających? Nie będzie możliwości skorzystania z miejsc parkingowych przy Parku Krasnala.

Nowa Sól zrobi się zielona. Nadchodzi XIII Kiermasz Ogrodniczy

Więcej informacji o wydarzeniu na zielone-ogrody.net


Tagi
Czytaj więcej