Miasto

Nowa Sól – wypoczynek i sport

Nie samą pracą człowiek żyje! Trzeba również zregenerować siły i spędzić miłe chwile z najbliższymi – w Nowej Soli nie brakuje miejsc, w których jest to możliwe. Park linowy, Park Krasnala z minizoo czy port stanowią nie lada atrakcje dla całej rodziny. A może wolisz spędzić czas z przyjaciółmi? Zatem... Ruszaj do Nowej Soli:

Park linowy – emocje na poziomie

Park linowy w Nowej Soli powstał stosunkowo niedawno – jego oficjalne otwarcie nastąpi już w najbliższą sobotę 15 kwietnia. Jeśli nie wiecie, w jaki sposób „spalić” poświąteczne zapasy, koniecznie zajrzyjcie do Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego. Aby trafić do Parku Linowego, musicie wjechać od Alei Wolności (teren Parku Krasnala), następnie skręcić za powstającym właśnie hotelem w prawo i udać się drogą wewnętrzną wzdłuż Parku Wodnego (kolejna atrakcja!). W parku znajdziecie zestaw czterech tras dostosowanych do odwiedzających. Możecie wędrować od dwóch aż do siedmiu metrów ponad ziemią… a jeśli chcecie jeszcze większych emocji, skorzystajcie z 30-metrowej tyrolki!

Czytaj więcej: klik

Park krasnala – nie tylko dla najmłodszych

Park Krasnala zlokalizowany jest tuż obok Parku linowego, w bezpośredniej okolicy rzeki Odry i portu. Powstał jako atrakcja dla najmłodszych, jednak obecnie stanowi piękny park, w którym nietrudno spotkać również dorosłych. Macie ochotę na spacer pośród dinozaurów, a może chcecie osobiście poznać największego krasnala – Solusia? Koniecznie zajrzyjcie do parku zlokalizowanego w Nowej Soli przy Alei Wolności 11. Co Was tam czeka? Kilka urokliwych lokali, plac zabaw, minizoo z kucykami i wiele innych. Tuż obok znajduje się strzeżony park wodny – uwaga, w jeziorze grasuje rekin!

Czytaj więcej: klik

Port – coś dla wodniaków

Historia Nowej Soli nierozłącznie powiązana jest z rzeką Odrą, która płynie przez miasto. Aby przywrócić ruch turystyczny, a jednocześnie nawiązać do najstarszych tradycji, w 2014 oficjalnie oddano do użytku port. Zabudowa obejmująca infrastrukturę dla wodniaków, a także rozwiązania dla mieszkańców, w tym promenadę i lokale gastronomiczne, które przyciąga tysiące gości. W Nowej Soli można więc wybrać się na spacer wzdłuż brzegów Odry, a także ruszyć w rejs jej wodami – już w piątek, 14 kwietnia w regularne kursy wyruszą statki Zefir i Laguna, odwiedzające najbliższe porty, w tym m.in. Kostrzyn, Słubice, Bytom Odrzański oraz Głogów. Ahoj, przygodo!

Czytaj więcej: klik

 

źródło: nowasol.naszemiasto.pl, park-krasnala.pl, zachod.pl, facebook.com/parklinowynowasol

Zapisz


Tagi
Czytaj więcej