Miasto

Nowa Sól wyróżniona w Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego

W piątek, w Wschowie, ogłoszono wyniki trzeciej edycji Rankingu Gmin Województwa Lubuskiego. Wśród 80 ocenianych jednostek, Nowa Sól osiągnęła imponujące 4 miejsce, poprawiając swoją pozycję z 7 miejsca w poprzedniej edycji.

Inicjatywa Fundacji i Urzędu Statystycznego

Ranking jest wspólnym projektem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze oraz Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze. Jest to ważny wskaźnik efektywności samorządów. Ranking ocenia 16 wskaźników syntetycznych, od działalności samorządowej po jakość życia. Wysoka pozycja świadczy o skuteczności w realizacji zadań i wykorzystaniu potencjału rozwojowego.

Ranking Gmin Województwa Lubuskiego ma na celu wyłonienie i promowanie gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego i stosowania najlepszych praktyk. Nowa Sól, dzięki swoim osiągnięciom, staje się wzorem efektywnego zarządzania i rozwoju lokalnego.

Wspólny sukces i drużynowa gra

Ewa Batko, rzecznik prasowy urzędu miejskiego Nowej Soli, podkreśliła, że osiągnięcie tak wysokiej pozycji jest wynikiem wspólnej pracy samorządu i zaangażowania mieszkańców. Prezydent Jacek Milewski, w trakcie ceremonii wręczenia wyróżnień, zaznaczył, że sukces miasta to efekt „gry drużynowej” i podziękował wszystkim za ich wkład.

Wyróżnienia w kategoriach specjalnych

Nowa Sól została również doceniona w kategoriach specjalnych, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii lider powiatu nowosolskiego oraz trzecie miejsce wśród gmin miejskich. Jak zauważa Ewa Batko, to nie tylko potwierdzenie roli lidera w regionie, ale również wyróżnienie jako gminy miejskiej o najwyższej skuteczności działania.

Zdjęcie: zg.frdl.pl


Tagi
Czytaj więcej