Aktualność

Nowosolanie oddali 30 litrów krwi. W 2018 r. jest szansa na podwojenie wyniku!

W 2017 r. krwiobus dwukrotnie odwiedził zakład nowosolskiej fabryki NORD. Uczestnicy akcji oddali 30 litrów krwi. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku mogą podwoić tę liczbę.

Podczas dwóch wizyt krwiobusa na oddanie krwi zdecydowało się 67 osób. W akcji mogli skorzystać nie tylko pracownicy firmy NORD, ale także nowosolanie.  Z kolei właściciele foodtrucka Łeb na Karku ufundowali posiłki dla wszystkich uczestników.

Najbliższy punkt poboru krwi znajduje się w Zielonej Górze, a wyprawa do większego miasta bywa problematyczna. Ponadto, rezerwy krwi są ciągle deficytowe. W chwili obecnej w szpitalu w Zielonej Górze brakuje grup krwi: 0 Rh-, A Rh-, B Rh- i AB Rh-. Rezerwy kończą się także dla grupy: 0 Rh+, A Rh+, AB Rh+.

Razem zebrano 30 litrów, z czego 150 mililitrów stanowiła krew pełna. W 2018 r. odbędą się cztery akcje. Już wiemy kiedy krwiobus ponownie pojawi się w NORDZIE:

– 22 lutego
– 24 maja
– 23 sierpnia
– 22 listopada

Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Soli.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.