Aktualność

Nowosolska Koperta Życia

Słyszeliście o kopercie życia? To karta, na której podaje się podstawowe informacje o swojej osobie w razie nagłych sytuacji.

Czym jest koperta życia?

To karta, na której znajdują się najważniejsze informacje o jej właścicielu – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kopertę wkłada się najczęściej do lodówki. Dlaczego? Lodówka to sprzęt, który w domu posiada każdy – w razie wypadku czy zasłabnięcia nie trzeba szukać po całym domu dokumentów, czy leków osoby poszkodowanej. Jeśli nie w lodówce, koperta powinna być umieszczona w miejscu widocznym i dostęnym dla służb ratunkowych.


Przeczytaj również: Ferie zimowe 2020 w Nowej Soli


Instrukcja obsługi dla „Nowosolskiej Koperty Życia”

  • Pobierz formularz ze strony Urzędu Miejskiego w Nowej Soli,
  • Uzupełnij formularz WIELKIMI LITERAMI, tak by był czytelny,
  • Podpisz kartę własnoręcznie i czytelnie – to potwierdza prawdziwość zawartych w niej danych,
  • Włóż kopertę życia do lodówki, lub powieś ją za pomocą magnesu na lodówce. Jeśli koperta znajduje się w środku, przyczep na lodówkę naklejkę, celem informacji dla służb ratunkowych, że karta informacyjna znajduje się wewnątrz.
  • Aktualizuj kartę informacyjną na bieżąco, jeśli Twoja sytuacja zdrowotna ulega zmianie.

 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.