Aktualność

Nowosolska policja na pomoc bezdomnym. Trwa zbiórka „Podaruj koc na zimną noc”

Systematyczne patrole ulic miasta i zbiórka na rzecz bezdomnych. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Nowej Soli mogą tej zimy liczyć na pomoc policjantów. Zobacz, jak działają i przyłącz się do akcji "Podaruj koc na zimną noc".

Dotrzeć do potrzebujących

Zima to szczególnie trudny czas dla ludzi dotkniętych problemem bezdomności. Doskonale wiedzą o tym nowosolscy policjanci, którzy wyszli z kolejną ważną inicjatywą na rzecz miejscowych potrzebujących. Już teraz dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej będą patrolować nowosolskie parki, skwery, ogródki działkowe oraz wszystkie inne strategiczne punkty w mieście. W ten sposób mają nadzieję dotrzeć do osób w kryzysie bezdomności, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo, którzy mogą stać się ofiarami mrozów.

Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży. Funkcjonariusze wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek – informuje młodszy aspirant Justyna Sęczkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

O większą czujność i zainteresowanie proszą też pozostałych mieszkańców, którzy mogą kierować swoje zgłoszenia pod numer alarmowy 112 oraz do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli (47 7933111 lub 47 7933112). Jak podkreślono w oficjalnym komunikacie, wystarczy jeden telefon, żeby jesienią i zimą uratować życie osobom starszym, nietrzeźwym lub schorowanym:

Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

„Podaruj koc na zimną noc”. Jak wziąć udział w zbiórce?

Ale to nie koniec. Specjalnie z myślą o osobach w kryzysie bezdomności nowosolska policja zorganizowała charytatywną zbiórkę odzieży, długoterminowych artykułów spożywczych i środków higieny. Do akcji „Podaruj koc na zimną noc” włączyli się do tej pory nie tylko mieszkańcy miasta, ale również sportowcy z Nowosolskiej Grupy Biegowej i wolontariuszka Ewelina Wawrzyńczyk. Jakie rzeczy można przynosić i co zrobić, aby wziąć udział?

  • Przydadzą się nie tylko czyste, ciepłe koce i ubrania, ale też żywność oraz kosmetyki.
  • Odzież, obuwie i koce nie muszą być nowe – ważne, aby były czyste. Można je przynosić do nowosolskiej jednostki (najlepiej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-14:00).
  • Dodatkowych informacji udzieli młodszy aspirant Justyna Sęczkowska pod numerem telefonu: 690 106 192.

Wszystkie zebrane przedmioty mają w przyszłym miesiącu trafić do noclegowni w Nowej Soli przy ulicy Topolowej.

Źródło: KPP w Nowej Soli

Cytaty: Policja Lubuska


Tagi
Czytaj więcej