Aktualność Miasto

Nowosolska wigilia miejska

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim wyjątkowe atrakcje dla mieszkańców Nowej Soli. Zobacz, kiedy odbędzie się tradycyjna wigilia miejska i co przewidziano w programie.

Boże Narodzenie w Nowej Soli

W przedświątecznym okresie miasto nie zapomina o swoich mieszkańcach. Prawdziwą świąteczną atmosferę można było poczuć w Nowej Soli już na początku grudnia. To właśnie wtedy odbył się specjalny kiermasz zorganizowany przez urząd miasta. Od dziesiątej do szesnastej w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Korzeniowskiego 2 można było nabyć między innymi oryginalne bombki, kalendarze i kartki. Sobotnie popołudnie umilił też statek Laguna, który specjalnie na tę okazję zamienił się w świąteczną kawiarenkę z ciastem i gorącymi napojami.

Ale to nie koniec atrakcji. Od wielu lat w tym wyjątkowym czasie odbywa się również uroczysta Miejska Wigilia. Przy pysznym poczęstunku Nowosolanie mają wtedy okazję połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy. Jedynym wyjątkiem był rok 2020, kiedy plany te pokrzyżowała epidemia koronawirusa, a tradycyjne świętowanie zastąpił koncert w formie live streamingu przygotowany przez Nowosolski Dom Kultury.

Przeczytaj również: Mazel po raz kolejny przygotowuje Szlachetną Paczkę!

Wigilia dla mieszkańców

Czego możemy spodziewać się w tym roku? Na szczęście wszyscy mieszkańcy będą mogli ponownie spotkać się na wigilii w Nowej Soli już 19 grudnia, w niedzielę. Uroczystość rozpocznie się o 15:30 na Placu Wyzwolenia. Oprócz stałego punktu w harmonogramie, czyli smacznego barszczu oraz pierogów z kapustą i grzybami, tym razem na nowosolan czekać ma też świąteczny prezent. Chodzi oczywiście o pyszne, korzenne pierniki, które przez wiele dni piekli seniorzy z Dziennego Domu Senior oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Co jeszcze znalazło się w programie?

Czas umilą kolędy i pastorałki wykonywane przez artystów Nowosolskiego Domu Kultury, a nowosolscy harcerze rozdadzą Betlejemskie Światło Pokoju – czytamy w oficjalnym komunikacie. – Do domu wrócicie także z siankiem – symbolem narodzonego Jezusa w żłóbku.

Zapraszamy serdecznie każdego z Państwa na miejską Wigilię – czekamy na Was! Spędźmy wspólnie ten czas!

Źródło i cytat: Oficjalny profil miasta Nowa Sól, Oficjalny serwis miejski Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej