Aktualność Miasto Wydarzenia

Nowosolski Dzień Profilaktyki coraz bliżej!

Już 29 sierpnia będziemy mogli wziąć udział w kolejnej odsłonie Nowosolskiego Dnia Profilaktyki! Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Rodzinny festyn na zakończenie wakacji

Nowa Sól żegna wakacje! 29 sierpnia mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tematycznych, konsultacjach oraz zabawach integracyjnych i edukacyjnych. Nowosolski Dzień Profilaktyki 2021 jest organizowany przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Nowej Soli i odbędzie się na terenie Wodnego Świata oraz Parku Krasnala.  W programie przewidziano szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ale Dzień Profilaktyki to coś więcej niż rodzinny festyn. Spędzając ostatni weekend sierpnia w gronie najbliższych, nowosolanie będą mogli przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej m.in. o zdrowym stylu życia i uzależnieniach.

Równocześnie o godzinie 14 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla laureatek konkursu fotograficznego „9 miesięcy pełnych miłości”. Wydarzenie miało zachęcać do zachowania abstynencji podczas ciąży i rozpowszechniać informacje o groźnych skutkach picia alkoholu, m.in. o Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD).


Dowiedz się więcej: Trwa konkurs „9 miesięcy pełnych miłości”


Co czeka na nas podczas Nowosolskiego Dnia Profilaktyki?

Wydarzenie rozpoczyna się o 11 i potrwa aż do 17. Jakie są główne punkty harmonogramu? Specjalnie dla najmłodszych przewidziano m.in. malowanie twarzy, „Bajeczki ze skrzyneczki” oraz gry, zabawy, konkursy i animacje. Dorośli natomiast, podobnie jak rok temu, będą mogli m.in.:

  • skorzystać z symulatorów dachowania i zderzenia,
  • poćwiczyć refleks przy refloksomierzu,
  • przebadać się alkomatem,
  • przekonać się, jak wygląda świat po spożyciu alkoholu lub narkotyków dzięki Alkogoglom i Narkogoglom.

Nowosolski Dzień Profilaktyki to również mobilny punkt szczepień oraz stanowiska m.in. profilaktyczne, gastronomiczne, Urzędu Marszałkowskiego i Wydziału Spraw Społecznych. Przez cały dzień w punkcie konsultacyjnym będzie można:

  • dowiedzieć się więcej o zdrowym żywieniu, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz uzależnieniach,
  • wykonać pomiary ciśnienia, tkanki tłuszczowej oraz dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu dla osób palących papierosy,
  • zdobyć informacje o przemocy w rodzinie oraz instytucjach pomocowych w Nowej Soli.

Co jeszcze może zainteresować? Między innymi koło fortuny z nagrodami, filmy edukacyjne i spektakl, specjalna strefa relaksu rodzica i dziecka, wyprzedaż rzeczy i akcesoriów dla dzieci „Wszystko dla malucha” oraz warsztat pokazowy „Chustonoszenia”.


Przeczytaj również: Lubuskie Talenty – stypendia dla zdolnych uczniów


Nowosolski Dzień Profilaktyki coraz bliżej

Źródło plakatu: Nowosolski Dzień Profilaktyki 2021


Tagi
Czytaj więcej