Aktualność Miasto

Nowosolski Elektryk zmieni lokalizację

Od nowego roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” funkcjonować będzie przy ul. Kościuszki, w byłym „Odlewniaku”.

Obecnie w byłym już „Odlewniaku” trwa remont. Uczniowie szkoły z początkiem roku mają przeprowadzić się z ul. Witosa do odnowionych budynków przy ul. Kościuszki 28. To właśnie tu będzie główny budynek szkoły. Zajęcia będą się odbywać również w obiektach przy ul. Piłsudskiego 65. Do dyspozycji będzie także hala sportowa.


Przeczytaj również: Przystanek Praca: Spotkaj się z pracodawcami w Nowej Soli 


Skąd pomysł na przeprowadzkę „Elektryka”?

W połowie września radni powiatu nowosolskiego przegłosowali uchwałę, która ma rozpocząć procedurę sprzedaży budynków szkoły przy ul. Witosa. Przetarg ma zostać ogłoszony do końca bieżącego roku.

Wynika z tego, że „Elektryk” w obecnej formie będzie funkcjonować właśnie do stycznia. Uczniowie dokończą rok szkolny już w nowych budynkach przy ul. Kościuszki i Piłsudskiego. Prace remontowe objęły m.in. wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz budowę windy. Wartość remontu i przystosowania obiektów do użyteczności edukacyjnej to 5,2 mln zł.

Zdjęcie: Google StreetView


Przeczytaj również: ZFG 2018: Wynagrodzenia wzrosły, ale nie wydajność pracownikówTagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.