Miasto

Nowy blok operacyjny w nowosolskim szpitalu

Radni powiatu wyrazili zgodę na zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego na nowoczesny blok operacyjny dla nowosolskiego szpitala. Kiedy finalizacja inwestycji?

Największa inwestycja w szpitalu

Pod koniec lutego radni powiatu nowosolskiego podpisali zgodę na zaciągnięcie inwestycyjnego kredytu hipotecznego dla Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli. Inwestycja to budowa nowoczesnego bloku operacyjnego, która ma pochłonąć 36 milionów złotych. 14 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Uchwała radnych była ostatnim etapem przed złożeniem wszystkich formalności w banku. Wynika to z faktu, że szpital powinien mieć zabezpieczone środki na koncie podczas podpisywania umowy z wykonawcą.


Przeczytaj również: Rusza karta rabatowa Nowej Pracy!


Budowa może ruszyć lada moment

Wykonawca inwestycji zinwentaryzował plac budowy, co oznacza że prace mogą ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Dzięki rozbudowie bloku operacyjnego, szpital będzie mógł rozszerzyć zakres zabiegów operacyjnych. Możliwe będą między innymi zabiegi przezskórnej termoablacji, radioablacji i chemoembolizacji zmian nowotworowych, w tym przerzutów w jelicie grubym, trzustce, rekonstrukcje pęcherza moczowego. Oprócz tego, możliwe będą zabiegi bariatryczne, czyli nowoczesne leczenie otyłości olbrzymiej, rekonstrukcja piersi i angiografia tętnic kończyn obwodowych z wykorzystaniem CO2, a także leczenie inwazyjne udarów mózgu.

Źródło zdjęcia: Materiał informacyjny Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.