Aktualność Miasto

Nowy mural w mieście!

W Nowej Soli mnożą się murale! Mamy już kilka streetartowych dzieł w naszym mieście, czas na kolejne. Gdzie i czego możemy się spodziewać?

Nowosolskie murale

Murale można uznać już za stały i rozwijający się element życia Nowej Soli. Można je podziwiać na kamienicy przy ul. Wrocławskiej, Głowackiego, przy zbiegu ulicy Zjednoczenia i Wrocławskiej oraz na Placu Wyzwolenia. Swoją estetyką wpisują się w styl miasta i przedstawiają jego historię. Od kilku lat nowosolskie murale wpisują się w architekturę i styl życia tego regionu.


Przeczytaj również: Mural przy Głowackiego już jest!


Czas na kolejną dawkę street artu

To już oficjalne – w Nowej Soli powstanie nowy mural. Kolejny malunek będziemy mogli podziwiać na terenie dawnej fabryki nici Odra. Projekt jest ściśle związany z rewitalizacją tych terenów przemysłowych. Wstępny szkic muralu zakłada stworzenie po obu stronach ekranu dwóch grafik, które będą ze sobą ściśle połączone. Na muralu znajdą się przede wszystkim motywy przemysłowe, które będą nawiązywać do fabrycznej historii Nowej Soli. Na malunku będziemy mogli podziwiać namalowane poplątane przewody i elementy maszyn, w których ukryte będą obiekty i nawiązania do historii fabryki Odra. Centralnym punktem muralu będzie napis „Nowa Sól”.

Źródło: nowasol.pl


Tagi
Czytaj więcej