Pracodawcy

Nowy sprzęt w nowosolskim magazynie NORD Napędy

Nowosolski zakład NORD Napędy stale się rozwija. Zobacz, w co tym razem udało się zaopatrzyć magazyn firmy.

NORD Napędy — nowoczesny magazyn

NORD Napędy to firma produkcyjna dostarczająca innowacyjnych rozwiązań napędowych z doświadczeniem w ponad 100 branżach. Grupa NORD posiada 48 własnych oddziałów w 36 krajach i partnerów handlowych w ponad 50 krajach. Firma zaczęła swoją działalność w Polsce w 1991 roku; aktualnie na terenie kraju działają dwie fabryki — w Nowej Soli oraz w Wiechlicach.

Kiedy w 2020 roku rozbudowywany był nowosolski zakład, magazyn NORD Napędy był najwyższą przestrzenią magazynową z wykorzystaniem technologii wózków widłowych w Polsce. Ostatni poziom składowania znajduje się tutaj na wysokości prawie 18 metrów! Do wysokości 12 metrów składowane są jednostki ładunkowe do 1200 kilogramów, a na wysokości 17,8 metrów do 800 kilogramów.


Przeczytaj również: Rozwój NORD Napędy – nowa maszyna w zakładzie.


NORD Napędy — nowy sprzęt

Przy takich wysokich konstrukcjach, potrzebne jest specjalne wyposażenie. W magazynie NORD pracownicy mają do dyspozycji nowoczesne wózki widłowe, które charakteryzują się bezpiecznymi i inteligentnymi rozwiązaniami. W obiekcie używane są nowoczesne wózki widłowe MX-X zintegrowane z systemem SAP EWM. Do fabryki dotarł właśnie kolejny sprzęt tego typu — dziesięciotonowy wózek systemowy MX-X pracujący w regałach wysokiego składowania, poruszający się po aktywnej osi indukcyjnej. Operator wraz z ładunkiem może wykonywać bezpieczną pracę na wysokość nawet 18 metrów, w stabilnej, przestronnej i indywidualnie dopasowywanej kabinie sterującej. Dzięki opcji prowadzenia indukcyjnego wraz z mapą całego magazynu wózek może jeździć automatycznie do miejsca poboru czy odłożenia jednostki ładunkowej. Operator wózka pełni w tym przypadku jedynie funkcję kontrolną.

Szukasz pracy w Nowej Soli? Sprawdź aktualne oferty pracy → 


Tagi
Czytaj więcej