Aktualność

Ocieplane domki dla kotów w Nowej Soli

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowej Soli przygotowują ocieplane domki dla kotów, które tej zimy mogą potrzebować schronienia przed mrozem i śniegiem. Niektóre z nich pojawiły się już na ulicach miasta.

Domki dla kotów z niepotrzebnych mebli biurowych

Ciepłe, osłonięte od wiatru schronienie to podstawa, kiedy na zewnątrz zaczynają panować coraz niższe temperatury. Doskonale wiedzą o tym władze miasta, które w tym wyjątkowym okresie wyszły z kolejną inicjatywą na rzecz bezdomnych zwierząt. Jeszcze w tym miesiącu na terenie Nowej Soli pojawi się około trzydziestu ocieplanych domków, które mają pomóc kotom przetrwać nadchodzącą zimę.

Co ciekawe, wszystkie budki powstaną ze starych urzędniczych mebli oraz posuszu drzew. Za ich wykonanie odpowiedzialni są pracownicy Miejskiego Zaplecza Gospodarczo-Technicznego.


Przeczytaj również: Poidełka dla psów, kotów i owadów w Nowej Soli


Na ratunek kotom

Według oficjalnych szacunków na terenie miasta żyje nawet 1200 kotów, które nie mają właścicieli. Jak podkreśla Ewa Batko, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego, zwierzęta te są ważną częścią miejskiego ekosystemu. Nie powinno się więc pod żadnym pozorem ograniczać im możliwości zdobycia schronienia lub pożywienia. Oczywiście pomoc nie kończy się tylko na budowie domków. Już teraz dzięki współpracy ze specjalną siecią wolontariuszy udaje się dbać o to, aby koty na ulicach Nowej Soli otrzymywały pozyskaną przez miasto karmę:

Oprócz tego, że mamy sieć wolontariuszy, którzy dokarmiają zwierzęta, postanowiliśmy wybudować w tym roku ocieplane domki dla kotów dziko żyjących. Wykonujemy je ze starych, niepotrzebnych, zużytych już mebli urzędniczych, na przykład biurek lub szaf – podkreśla Ewa Batko.

(…) Jednocześnie przypominamy mieszkańcom, że zwierzęta te są wpisane w ekosystem miejski. Szczególnie w okresie zimowym są uzależnione od człowieka, dlatego po prostu im pomagajmy.

Źródło cytatu: Radio Zachód

Źródło informacji i zdjęcie: fanpage Wiadomości Nowa Sól, oficjalny profil miasta Nowa Sól


Tagi
Czytaj więcej