Aktualność Pracodawcy

Od działu obsługi do Analityka Kosztów. Historia Pani Magdaleny Babiarz z Nowavent

Pani Magdalena zaczynała pracę w Nowavencie w 2015 roku, jako Specjalistka ds. Obsługi Klienta. Jak znalazła się w firmie i skąd pomysł na awans? Przeczytaj naszą rozmowę.

Pani Magdo, gratulujemy, proszę opowiedzieć, jak zaczęła się Pani przygoda z Nowavent?

Pracuję już ponad 7 lat, zaczynałam od działu obsługi klienta. Moja praca poległa na zbieraniu zamówień i komunikacji z klientami. Jednak, gdy zaczęto w firmie poszukiwania osoby do analizy kosztów, postanowiłam zmienić swoje stanowisko. Wyraziłam chęć i zostałam przyjęta.

Traktuję to jako zawodowy rozwój i chociaż bardzo lubię kontakt z ludźmi, to w tym obszarze się już sprawdziłam. Mimo że nadal jestem w tym samym biurze to moja rola i obowiązki mocno się zmieniły. Dziś analizuję koszty, które generuje firma i pomagam tworzyć cenniki. Musiałam się sporo nauczyć, ale myślę, że idzie mi naprawdę dobrze.

Historia Pani Magdaleny Babiarz z Nowavent awans

Czyżby doświadczenie wielu lat pracy w firmie pomogło?

Dokładnie tak, znajomość produktów, procesów produkcyjnych i specyfiki naszego zakładu bardzo ułatwiła mi zadanie. Ale jest jeszcze coś – zawsze lubiłam robić zestawienia, bawić się w ten sposób liczbami i teraz to zaprocentowało. Z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że dobrze idą mi te cyfry (śmiech).

Czy na Pani stanowisku już pojawiła się nowa osoba i czy Pani ją wdrażała? Czy przejęła już wszystkie obowiązki?

Tak, oczywiście, dział obsługi klienta nie ucierpiał, a i ja jestem bardzo zadowolona. Koleżanka Ela szybko się wdrożyła i fajnie nam się współpracowało. Tak naprawdę już po miesiącu mogłam zająć się swoimi nowymi obowiązkami. Szybko więc i ja mogłam się wdrożyć, i już kilka miesięcy pracuję pełną parą na nowym stanowisku.

Jaką trzeba mieć osobowość i charakter żeby odnaleźć się w Nowavent i dobrze się tu czuć?

Przede wszystkim potrzebne są chęci do pracy i otwartość na nowe wyzwania, bo czasami trzeba sobie radzić z nowymi tematami. Bywa, że sytuacja jest dynamiczna i wtedy potrzebna jest współpraca, czyli dobra komunikacja i otwartość na innych ludzi. Dużo rzeczy wyjaśniamy sobie osobiście, więc jest fajna dynamika między pracownikami, lubię to.

Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za dalszą satysfakcję zawodową.

Firma Nowavent siedziba firmy


 

Firma Nowavent to dynamicznie rozwijający się producent elementów wentylacji HVAC — kanałów, przewodów, kształtek wentylacyjnych. Firma istnieje w Nowej Soli od 2013 roku i zatrudnia ponad 300 pracowników. Głównymi klientami Nowavent są przedsiębiorcy z Europy Zachodniej.

Co wyróżnia Nowavent? Indywidualne podejście do pracownika i rodzinny styl zarządzania firmą. W codziennej pracy firma kieruje się wysoką dbałością o jakość produkowanych wyrobów oraz bezpieczeństwem pracowników.

Nowa Praca to inicjatywa, która zrzesza zaangażowane firmy z nowosolskiej strefy ekonomicznej. Celem projektu jest wspólne poszukiwanie nowych pracowników w regionie, edukowanie na tematy związane z pracą oraz aktywność lokalna. Inicjatywa została powołana do życia w 2017 roku, kiedy pięciu pracodawców z Nowej Soli postanowiło odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy i pokazać swoje atuty. Głównym założeniem projektu Nowa Praca było stworzenie portalu rekrutacyjnego i promowanie ofert pracy pracodawców, gromadzenie bazy kandydatów, informowanie o zasadach panujących na rynku pracy, a także pokazywanie jak od środka funkcjonują przedsiębiorstwa.


Aktualne oferty pracy w Nowavent:
Application Engineer – KLIK
Junior with strong affinity for IT Technology KLIK


Tagi
Czytaj więcej