Aktualność Miasto

Oddaj przeczytane książki do nowosolskiej noclegowni

Nowosolska biblioteka organizuje nietypową akcję, której celem jest uzupełnienie biblioteczki w nowosolskiej noclegowni. Jak wziąć udział w akcji?

Pomóżmy uzupełnić biblioteczkę w noclegowni

Jeśli w Twoim mieszkaniu piętrzą się przeczytane dawno już książki i brakuje Ci miejsca na nowe, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Możesz oddać część swojej biblioteczki osobom korzystającym z nowosolskiej noclegowni. To niezwykle ważne, by zwracać uwagę na osoby w kryzysie bezdomności i pomagać im wrócić do normalnego życia. Jego namiastką może być właśnie możliwość sięgnięcia po literaturę – klasyczną, popularnonaukową, piękną i każdą inną! Pomóżmy zaspokajać potrzeby i spełniać marzenia.


Przeczytaj również: Wystartowała akcja Biegać Każdy Może!


Gdzie i jakie książki można oddawać?

Jak podkreślają pracownicy Biblioteki Miejskiej w Nowej Soli, gatunek książek nie jest ważny. Istotne, żeby oddawane książki były w dobrym stanie, ciekawe i aktualne. Oddawajmy takie książki, które sami chcielibyśmy przeczytać. Biblioteka zastrzega, że przyniesione tytuły będą przeglądane przez pracowników, i jeśli okażą się na przykład zbyt trudne, zostaną zwrócone właścicielom.

Książki można przynosić do Biblioteki Głównej (ul. Bankowa 3), codziennie w godzinach jej pracy. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny (68 37 81 902, 68 37 81 910) lub mailowy: b.hajdrych@bibliotekanowasol.pl, gromadzenie@bibliotekanowasol.pl

Źródło: nowasol.pl

 


Tagi
Czytaj więcej