Aktualność Wydarzenia

Odkryj piękno przyrody w Parku Mużakowskim z POLREGIO

Już 28 września pociąg specjalny POLREGIO zawiezie podróżnych do Przewozu i pięknego Parku Mużakowskiego.

Park Mużakowski czeka!

Pociąg odjedzie z Zielonej Góry i pokona trasę przez Żary, Jankowę Żagańską, dojeżdżając do Przewozu, czyli wsi w powiecie żarskim, w pobliżu polsko – niemieckiej granicy nad Nysą Łużycką. Co ważne, propozycja POLREGIO  uwzględnia również przejazd nieczynną linią kolejową. Po zwiedzeniu tej urokliwej wsi w asyście przewodnika, uczestnicy wycieczki autobusem dotrą do Łęknicy i Parku Mużakowskiego, znajdującego się na terenie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. Ten przepiękny teren rozpościera się po obu stronach Nysy Łużyckiej, stanowiąc jednocześnie granicę polsko – niemiecką. Sam park to prawdziwy przyrodniczy fenomen. W 2014 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako 12 obiekt w Polsce. Nic w tym dziwnego, bowiem widoki zapierają dech w piersiach! Chętni będą mogli również podziwiać okolicę podczas przejazdu kolejką wąskotorową po stronie niemieckiej.

Spiesz się!

Chcesz wziąć udział w wycieczce? Musisz się pospieszyć! Liczba miejsc na przejazd jest ograniczona. 

Ceny biletów:

Zielona Góra:
– normalny 50,00 zł, ulgowy dla członków programu „ZGrani zielonogórzanie 50+” 45,00 zł.
– cena z uwzględnieniem przejazdu kolejką wąskotorową: normalny 85,00 zł, ulgowy dla członków programu „ZGrani zielonogórzanie 50+” 80,00 zł.

Żary i Nowogród:
– normalny 40,00 zł.
– cena z uwzględnieniem przejazdu kolejką wąskotorową: normalny 70,00 zł.

Na wycieczkę można wybrać się także z rowerem! Cena biletu na przewóz roweru (dojazd rowerem do Parku Mużakowskiego we własnym zakresie; liczba miejsc dla rowerów: maksymalnie 5) to – 7,00 zł. Od niniejszych cen zgodnie z warunkami taryfowymi obowiązują ulgi ustawowe. Bilety dostępne są w kasach biletowych przewoźnika POLREGIO w Zielonej Górze.

W na stronie przewoźnika znajdziecie rozkład jazdy pociągu specjalnego Zielona Góra – Przewóz – Zielona Góra oraz plan wycieczki. W razie chęci uczestniczenia w wycieczce od stacji pośrednich pociągu specjalnego istnieje konieczność rezerwacji miejsc na przejazd drogą milową do czwartku 26 września.

Więcej informacji znajdziecie na stronie POLREGIO.


Tagi
Czytaj więcej