Aktualność Wydarzenia

Odkryj piękno przyrody w Parku Mużakowskim z POLREGIO

Już 28 września pociąg specjalny POLREGIO zawiezie podróżnych do Przewozu i pięknego Parku Mużakowskiego.

Park Mużakowski czeka!

Pociąg odjedzie z Zielonej Góry i pokona trasę przez Żary, Jankowę Żagańską, dojeżdżając do Przewozu, czyli wsi w powiecie żarskim, w pobliżu polsko – niemieckiej granicy nad Nysą Łużycką. Co ważne, propozycja POLREGIO  uwzględnia również przejazd nieczynną linią kolejową. Po zwiedzeniu tej urokliwej wsi w asyście przewodnika, uczestnicy wycieczki autobusem dotrą do Łęknicy i Parku Mużakowskiego, znajdującego się na terenie Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa. Ten przepiękny teren rozpościera się po obu stronach Nysy Łużyckiej, stanowiąc jednocześnie granicę polsko – niemiecką. Sam park to prawdziwy przyrodniczy fenomen. W 2014 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako 12 obiekt w Polsce. Nic w tym dziwnego, bowiem widoki zapierają dech w piersiach! Chętni będą mogli również podziwiać okolicę podczas przejazdu kolejką wąskotorową po stronie niemieckiej.

Spiesz się!

Chcesz wziąć udział w wycieczce? Musisz się pospieszyć! Liczba miejsc na przejazd jest ograniczona. 

Ceny biletów:

Zielona Góra:
– normalny 50,00 zł, ulgowy dla członków programu “ZGrani zielonogórzanie 50+” 45,00 zł.
– cena z uwzględnieniem przejazdu kolejką wąskotorową: normalny 85,00 zł, ulgowy dla członków programu “ZGrani zielonogórzanie 50+” 80,00 zł.

Żary i Nowogród:
– normalny 40,00 zł.
– cena z uwzględnieniem przejazdu kolejką wąskotorową: normalny 70,00 zł.

Na wycieczkę można wybrać się także z rowerem! Cena biletu na przewóz roweru (dojazd rowerem do Parku Mużakowskiego we własnym zakresie; liczba miejsc dla rowerów: maksymalnie 5) to – 7,00 zł. Od niniejszych cen zgodnie z warunkami taryfowymi obowiązują ulgi ustawowe. Bilety dostępne są w kasach biletowych przewoźnika POLREGIO w Zielonej Górze.

W na stronie przewoźnika znajdziecie rozkład jazdy pociągu specjalnego Zielona Góra – Przewóz – Zielona Góra oraz plan wycieczki. W razie chęci uczestniczenia w wycieczce od stacji pośrednich pociągu specjalnego istnieje konieczność rezerwacji miejsc na przejazd drogą milową do czwartku 26 września.

Więcej informacji znajdziecie na stronie POLREGIO.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.